Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szóstoklasiści się sprawdzili

Ewa Bożek
Kamila Cwynar z ZSO nr 1 w Stalowej Woli przyniosła ze sobą amulet, małego krasnala, który miał jej przynieść szczęście podczas pisania sprawdzianu.
Kamila Cwynar z ZSO nr 1 w Stalowej Woli przyniosła ze sobą amulet, małego krasnala, który miał jej przynieść szczęście podczas pisania sprawdzianu. E. Bożek
Szóstoklasiści pisali pierwszy poważny życiowy obowiązkowy sprawdzian, który pokaże z jakimi umiejętnościami opuszczą oni szkołę podstawową.

Uczniowie mieli podzielone zdania o stopniu trudności sprawdzianu.
- Kiedy wychodzili z sal, wyglądali raczej na zadowolonych i mówili, że zadania nie były ponad ich możliwości - mówi Dorota Kornek, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Stalowej Woli.

Kamila Konieczna, uczennica tej szkoły, po egzaminie powiedziała nam, że nie jest do końca zadowolona ze swoich odpowiedzi.
- Myślę, że test był trudny - dodaje dziewczynka.

Sama jednak przyznaje, że każdy uczeń już po napisaniu sprawdzianu, po dłuższym zastanowieniu, zaczął myśleć, że odpowiedziałby na niektóre pytania nieco inaczej.
W tym roku szóstoklasiści nie skarżyli się, tak jak w poprzednich latach, że mieli na sprawdzian zbyt mało czasu.
- Sprawdzian trwał godzinę. Zdarzyło się, że uczniowie wychodzili jeszcze przed jego upływem - mówi dyrektor Kornek.
W tej szkole do egzaminu przystąpiło 44 uczniów.

W Szkole Podstawowej numer 9 w Tarnobrzegu sprawdzian pisało 89 uczniów. Tylko jeden uczeń, który nie mógł przystąpić do egzaminu z powodu choroby, będzie go pisać 3 czerwca - w dodatkowym terminie wyznaczonym przez Centralna Komisję Egzaminacyjną.

Wojciech Błasiak - dyrektor szkoły - mówi, że jego uczniowie ocenili test jako łatwy. Najwięcej trudności sprawiły im odpowiedzi na pytania otwarte.
W tej szkole pisało sprawdzian także dwóch niewidomych uczniów, którzy na egzamin mieli półtorej godziny.

Wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów nie są brane pod uwagę w ocenianiu uczniów na koniec roku. Mają one jedynie sprawdzać poziom wiedzy a szczególnie umiejętności uczniów kończących szkołę podstawową. Liczba punktów ze sprawdzianu nie ma także wpływu na przyjęcie do gimnazjum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie