Kolejne sukcesy młodych tenisistek stołowych

ARKA
Tenisistki stołowe UKS Gim-Tim (w środku w czerwonych strojach, z lewej zawodniczki PUK Arka Łętownia, z prawej Brzostowianki Brzostek) wywalczyły srebrny medal drużynowo w Mistrzostwach Podkarpacia. Archiwum
Młode tenisistki stołowe Uczniowskiego Klubu Sportowego Gim-Tim 5 Stalowa Wola kolekcjonują sukcesy.

Juniorki z naszego zespołu awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną 3 maja w Rzeszowie.

Nasza drużyna świetnie spisała się w Mistrzostwach Podkarpacia juniorów, czyli zawodników do lat 18, rozgrywanych w sali Gimnazjum Numer 5 w Stalowej Woli pod patronatem prezydenta Stalowej Woli. W mistrzostwach wystartowały 32 zawodniczki i 32 zawodników wyłonionych we wcześniejszych regionalnych turniejach klasyfikacyjnych.

I tradycyjnie świetnie wypadły w mistrzostwach stalowowolanki, podopieczne trenerki Jadwigi Jankiewicz. Srebrny medal i awans do półfinału Mistrzostw Polski w Rzeszowie zdobyła drużyna UKS Gim-Tim 5, występująca w składzie: Ewa Olejarz, Katarzyna Kubas, Anna Kościelska i Katarzyna Kaczkowska. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Brzostowianki Brzostek, a trzecie z PUK Arki Łętownia.

Indywidualnie spośród reprezentantek UKS Gim-Tim 5 brązowe medale zdobyły Ewa Olejarz i Katarzyna Kubas, w grze deblowej złoty medal wywalczyły Ewa Olejarz i Katarzyna Kubas, a brązowy inne reprezentantki UKS Gim-Tim 5, Anna Kościelska i Katarzyna Kaczkowska. Sukces przyszedł też w grze "mieszanej" - po srebro w mikście sięgnęli Anna Kościelska i Paweł Pawlik, a po brąz Katarzyna Kubas i Sebastian Godek.

- Chciałam podziękować prezydentowi Stalowej Woli, Andrzejowi Szlęzakowi oraz Pawłowi Piotrowskiemu z firmy Tryumf za pomoc przy organizacji mistrzostw - dodaje Jadwiga Jankiewicz, trener UKS Gim-Tim 5.