Drukowali w domu pieniądze

  Drukowali w domu pieniądze

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzej 16-latkowie z powiatu stalowowolskiego produkowali fałszywe dwudziestozłotówki. Na razie nie wiadomo ile podróbek trafiło do obiegu.
  Policjanci zabezpieczyli dwa komputery, drukarkę ze skanerem i sześć fałszywych banknotów.

  Policjanci zabezpieczyli dwa komputery, drukarkę ze skanerem i sześć fałszywych banknotów. ©archiwum policyjne

  Mieli w domu dwa komputery, dobrej jakości drukarkę i skaner - to wystarczyło, żeby trzej 16-latkowie z powiatu stalowowolskiego zajęli się produkowaniem fałszywych banknotów. Wszyscy przyznali się.

  - Jesteśmy w trakcie ustalania tych informacji - mówi Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

  MIAŁ FAŁSZYWKI PRZY SOBIE

  Sprawa wyszła na jaw, kiedy jednego z chłopaków policjanci zatrzymali na podstawie nakazu sądowego. Miał przy sobie fałszywe 20-złotówki. Chłopak zgodnie z decyzją sądu miał trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, ponieważ notorycznie wagarował. 16-latek ma już na swoim koncie włamanie.

  - Policjanci, którzy brali od niego w depozyt rzeczy, które miał przy sobie, spostrzegli, że chłopak ma sześć podrobionych dwudziestozłotówek. Każdy banknot miał te same numery i serię - wyjaśnia Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
  PRODUKOWALI W DOMU

  Paweł przyznał, że dostał je od kolegi. Okazało się, że jego dwaj rówieśnicy, w domu u jednego z nich produkowali fałszywki. Wykorzystywali do tego dwa komputery i drukarkę ze skanerem.

  - Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie jednego z nich i zabrali sprzęt, na którym wyprodukowano fałszywe banknoty. W związku ze zdarzeniem przesłuchano dwóch kolegów Pawła, którzy po rozmowie zostali wypuszczeni do domu. Chłopak trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego - wyjaśnia Walczyna.
  Matka 16-latka, u którego wyprodukowano banknoty nie miała pojęcia, że chłopcy wykorzystują sprzęt do produkcji fałszywek.

  STANĄ PRZED SĄDEM

  Wszyscy będą odpowiadać przed sądem w wydziale rodzinnym i nieletnich. Gdyby byli pełnoletni, za posiadanie i fałszowanie banknotów groziłaby im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Ponad rok temu, pod koniec marca 2007 roku stalowowolscy policjanci przyłapali na produkowaniu fałszywych pięćdziesiątek i dziesiątek dwóch 16-latków. Wówczas ekspedientka w sklepiku szkolnym zauważyła, że uczeń płaci 10-złotówką, która wzbudziła jej podejrzenia. Kobieta zatrzymała chłopca i wezwała policję. Okazało się, że chłopak razem z kolegą, także podrabiał pieniądze i płacił nimi w sklepach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć