Drukowali w domu pieniądze

  Drukowali w domu pieniądze

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzej 16-latkowie z powiatu stalowowolskiego produkowali fałszywe dwudziestozłotówki. Na razie nie wiadomo ile podróbek trafiło do obiegu.
  Policjanci zabezpieczyli dwa komputery, drukarkę ze skanerem i sześć fałszywych banknotów.

  Policjanci zabezpieczyli dwa komputery, drukarkę ze skanerem i sześć fałszywych banknotów. ©archiwum policyjne

  Mieli w domu dwa komputery, dobrej jakości drukarkę i skaner - to wystarczyło, żeby trzej 16-latkowie z powiatu stalowowolskiego zajęli się produkowaniem fałszywych banknotów. Wszyscy przyznali się.

  - Jesteśmy w trakcie ustalania tych informacji - mówi Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

  MIAŁ FAŁSZYWKI PRZY SOBIE

  Sprawa wyszła na jaw, kiedy jednego z chłopaków policjanci zatrzymali na podstawie nakazu sądowego. Miał przy sobie fałszywe 20-złotówki. Chłopak zgodnie z decyzją sądu miał trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, ponieważ notorycznie wagarował. 16-latek ma już na swoim koncie włamanie.

  - Policjanci, którzy brali od niego w depozyt rzeczy, które miał przy sobie, spostrzegli, że chłopak ma sześć podrobionych dwudziestozłotówek. Każdy banknot miał te same numery i serię - wyjaśnia Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
  PRODUKOWALI W DOMU

  Paweł przyznał, że dostał je od kolegi. Okazało się, że jego dwaj rówieśnicy, w domu u jednego z nich produkowali fałszywki. Wykorzystywali do tego dwa komputery i drukarkę ze skanerem.

  - Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie jednego z nich i zabrali sprzęt, na którym wyprodukowano fałszywe banknoty. W związku ze zdarzeniem przesłuchano dwóch kolegów Pawła, którzy po rozmowie zostali wypuszczeni do domu. Chłopak trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego - wyjaśnia Walczyna.
  Matka 16-latka, u którego wyprodukowano banknoty nie miała pojęcia, że chłopcy wykorzystują sprzęt do produkcji fałszywek.

  STANĄ PRZED SĄDEM

  Wszyscy będą odpowiadać przed sądem w wydziale rodzinnym i nieletnich. Gdyby byli pełnoletni, za posiadanie i fałszowanie banknotów groziłaby im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Ponad rok temu, pod koniec marca 2007 roku stalowowolscy policjanci przyłapali na produkowaniu fałszywych pięćdziesiątek i dziesiątek dwóch 16-latków. Wówczas ekspedientka w sklepiku szkolnym zauważyła, że uczeń płaci 10-złotówką, która wzbudziła jej podejrzenia. Kobieta zatrzymała chłopca i wezwała policję. Okazało się, że chłopak razem z kolegą, także podrabiał pieniądze i płacił nimi w sklepach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć