Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Eksperymenty i doświadczenia w szkole

Ewa Bożek
Matematyka w klasie 6b w Szkole Podstawowej numer 1 w Stalowej Woli. Jest tutaj kilku uczniów, którzy chętnie zaangażują się w projekt.
Matematyka w klasie 6b w Szkole Podstawowej numer 1 w Stalowej Woli. Jest tutaj kilku uczniów, którzy chętnie zaangażują się w projekt. E. Bożek
Uczniowie z 15 stalowowolskich szkół mają szansę wziąć udział w niecodziennym projekcie.

Wszyscy chętni, na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, będą brać udział w eksperymentach i doświadczeniach, do wykonania, których potrzebna jest wiedza z przedmiotów ścisłych.

Efektem ich pracy będą konkretne projekty, które zaprezentują w maju przyszłego roku. Nagrodą dla grupy, która zwycięży będzie naukowa wycieczka.
Halina Wołos, szefowa wydziału zdrowia i edukacji w stalowowolskim magistracie ma nadzieję, że będzie to dobry sposób na zachęcenie uczniów do nauki przedmiotów ścisłych.

- Mam świadomość, że na zwykłych lekcjach matematyki, czy fizyki, z wielu powodów nauczyciele nie stosują tych metod nauczania. Teraz będą mogli je wykorzystać na tych dodatkowych godzinach. Na koniec musi powstać projekt, który udowodni, że dzieci otarły się o eksperymenty i doświadczenia, że nauczyły się czegoś nowego. Poprzez ten pomysł chcemy uatrakcyjnić naukę przedmiotów ścisłych - mówi Halina Wołos.

Intencją magistratu jest również uczenie dzieci pracy w zespole.
Na każą szkołę wypada trzy godziny zajęć w tygodniu.
Anna Skorupa, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej numer 1 przy ulicy Dmowskiego przyznaje, że w jej placówce pomysł się bardzo spodobał.

- Na lekcjach nie jesteśmy w stanie pracować tymi metodami, ponieważ czas przyswajania wiedzy u każdego ucznia jest inny. Nie moglibyśmy sobie pozwolić na robienie eksperymentu, kiedy cześć uczniów zupełnie nie rozumiałaby zagadnienia. Nasze zadanie polega również na tym, żeby każdy uczeń wcześniej czy później zrozumiał temat - mówi nauczycielka matematyki.

W tej szkole już mają koncepcję na projekt, który będzie powstawał na dodatkowych zajęciach, ale na razie nikt nie chce o tym opowiadać.
- Na razie to tajemnica - mówią nauczyciele.

Wiadomo jedynie, że nad projektem razem z uczniami będą pracować nauczyciele matematyki, przyrody i informatyki.

Zajęcia będą się odbywać w 8 szkołach podstawowych, 6 gimnazjach i Społecznym Liceum Ogólnokształcącym - czyli placówkach, których organem prowadzącym jest miasto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie