Eksperymenty i doświadczenia w szkole

  Eksperymenty i doświadczenia w szkole

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Uczniowie z 15 stalowowolskich szkół mają szansę wziąć udział w niecodziennym projekcie.
  Matematyka w klasie 6b w Szkole Podstawowej numer 1 w Stalowej Woli. Jest tutaj kilku uczniów, którzy chętnie zaangażują się w projekt.

  Matematyka w klasie 6b w Szkole Podstawowej numer 1 w Stalowej Woli. Jest tutaj kilku uczniów, którzy chętnie zaangażują się w projekt. ©E. Bożek

  Wszyscy chętni, na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, będą brać udział w eksperymentach i doświadczeniach, do wykonania, których potrzebna jest wiedza z przedmiotów ścisłych.

  Efektem ich pracy będą konkretne projekty, które zaprezentują w maju przyszłego roku. Nagrodą dla grupy, która zwycięży będzie naukowa wycieczka.
  Halina Wołos, szefowa wydziału zdrowia i edukacji w stalowowolskim magistracie ma nadzieję, że będzie to dobry sposób na zachęcenie uczniów do nauki przedmiotów ścisłych.

  - Mam świadomość, że na zwykłych lekcjach matematyki, czy fizyki, z wielu powodów nauczyciele nie stosują tych metod nauczania. Teraz będą mogli je wykorzystać na tych dodatkowych godzinach.
  Na koniec musi powstać projekt, który udowodni, że dzieci otarły się o eksperymenty i doświadczenia, że nauczyły się czegoś nowego. Poprzez ten pomysł chcemy uatrakcyjnić naukę przedmiotów ścisłych - mówi Halina Wołos.

  Intencją magistratu jest również uczenie dzieci pracy w zespole.
  Na każą szkołę wypada trzy godziny zajęć w tygodniu.
  Anna Skorupa, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej numer 1 przy ulicy Dmowskiego przyznaje, że w jej placówce pomysł się bardzo spodobał.

  - Na lekcjach nie jesteśmy w stanie pracować tymi metodami, ponieważ czas przyswajania wiedzy u każdego ucznia jest inny. Nie moglibyśmy sobie pozwolić na robienie eksperymentu, kiedy cześć uczniów zupełnie nie rozumiałaby zagadnienia. Nasze zadanie polega również na tym, żeby każdy uczeń wcześniej czy później zrozumiał temat - mówi nauczycielka matematyki.

  W tej szkole już mają koncepcję na projekt, który będzie powstawał na dodatkowych zajęciach, ale na razie nikt nie chce o tym opowiadać.
  - Na razie to tajemnica - mówią nauczyciele.

  Wiadomo jedynie, że nad projektem razem z uczniami będą pracować nauczyciele matematyki, przyrody i informatyki.

  Zajęcia będą się odbywać w 8 szkołach podstawowych, 6 gimnazjach i Społecznym Liceum Ogólnokształcącym - czyli placówkach, których organem prowadzącym jest miasto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć