Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Huta Stalowa Wola wydzierżawi od syndyka upadły Zakład Zespołów Mechanicznych

Zdzisław Surowaniec
To ostatnie dni pracy ludzi w Zakładzie Zespołów Mechanicznych.
To ostatnie dni pracy ludzi w Zakładzie Zespołów Mechanicznych. Zdzisław Surowaniec
Sędzia komisarz, nadzorująca procedurę upadłości Zakładu Zespołów Mechanicznych zdecydowała o wyborze firmy, której wydzierżawiony będzie majątek. Została nim Huta Stalowa Wola.

Zdaniem związkowców, to dobra wiadomość.

20 marca minął termin składania ofert na dzierżawę majątku upadłego zakładu wycenionego na 60 mln zł i prowadzącego działalność na terenie trzech działek o łącznej powierzchni 8 ha. Zgłosiło się pięciu oferentów.

Jednym z chętnych do wydzierżawienia ZZM była Huta Stalowa Wola, która posiada większość udziałów w ZZM, zatrudniającym 970 osób. Związkowcy już wcześniej przyznawali, że chcieliby, aby to właśnie huta wydzierżawiła upadły ZZM.

Jeszcze w połowie ubiegłego roku sześćdziesiąt procent wyrobów opuszczających hale ZZM trafiało właśnie do HSW. Hucie zależy więc, aby mieć przy swoim boku producenta ważnych elementów do swoich ładowarek, spychaczy i koparkoładowarki.

Wszyscy spośród 970 zatrudnionych osób w ZZM otrzymało wypowiedzenia z pracy. Od 1 kwietnia nie są już oficjalnie zatrudnieni. Spośród zwolnionych syndyk przyjęła tylko 30 osób do pilnowania majątku i utrzymywania porządku.
Jak się dowiedzieliśmy, teraz syndyk będzie rozmawiać z zarządem HSW na temat warunków dzierżawy. Prawdopodobnie huta wydzierżawi spółkę od połowy kwietnia i wtedy rozpoczną się przyjęcia do pracy. Ponownie zatrudnionych może być około 300 osób.

Główną działalnością ZZM jest produkcja elementów wchodzących w skład układów jezdnych: pasy i łańcuchy gąsienicowe, rolki jezdne i podtrzymujące, koła łańcuchowe, koła napinające, cylindry hydrauliczne, zawory i rozdzielacze, wały, osie, piasty, korpusy oraz kruszarki i przesiewacze. Produkcja zlokalizowana jest w trzech wydziałach produkcyjnych: wydział zespołów jezdnych i hydraulicznych. Wydział obróbki cieplnej i galwanicznej, wydział pasów gąsienicowych.

Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość ZZM 10 lutego, uznając, że spółka jest trwale niezdolna do prowadzenia działalności w sytuacji, gdy jej zobowiązania przewyższyły wartość majątku. Upadłość ma być prowadzona przez likwidację, z możliwością kontynuowania produkcji.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie