Setki motocyklowych silników zaryczało pod bojanowskim...

  Setki motocyklowych silników zaryczało pod bojanowskim kościołem (zdjęcia)

  Sławomir CZWAL czwal@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Motocykliści z naszego regionu uroczyście rozpoczęli sezon w Bojanowie. Na początek była msza święta i poświęcenie maszyn. Później kolumna składająca się z około 300 motocykli ruszyła w paradzie przez okoliczne miejscowości.
  Jesteśmy tutaj pierwszy raz - mówią Mateusz Socha z Niska i Eliza Nieznalska ze Stalowej Woli. - Jak na taką małą miejscowość, to naprawdę przyjechało

  Jesteśmy tutaj pierwszy raz - mówią Mateusz Socha z Niska i Eliza Nieznalska ze Stalowej Woli. - Jak na taką małą miejscowość, to naprawdę przyjechało sporo motocyklistów. ©S. Czwal

  30 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Rozpoczecie sezonu motocyklowego

  Rozpoczecie sezonu motocyklowego

  Link do głównego zdjęcia

  Rozpoczecie sezonu motocyklowego
  ©S. Czwal


  Tak wielu motocykli Bojanów jeszcze nie widział. Na uroczyste rozpoczęcie sezonu przyjechało około 300 motocyklistów z naszego regionu. Byli także goście z Sandomierza, Krakowa czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Było nie tylko głośno, ale przede wszystkim kulturalnie i bratersko, a właśnie na tym najbardziej zależało organizatorom.

  - To już trzecie rozpoczęcie sezonu motocyklowego, ale tylu maszyn to jeszcze u nas nie było - mówi ksiądz Krzysztof Kulpa, jeden z organizatorów imprezy w Bojanowie. - Pojawiło się u nas więcej maszyn niż na niejednym zlocie, ale naszym celem było zjednoczenie braci motocyklowej i pokazanie, że jesteśmy normalnymi ludźmi.

  Na początek motocykliści w policyjnej eskorcie podjechali pod kościół w Bojanowie, gdzie tuż przed mszą świętą poświęcono figurę Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Po nabożeństwie poświęcono maszyny oraz kierowców i kawalkada 300 motocykli ruszyła po okolicznych miejscowościach. Później była już zabawa, w tym rzucanie oponą do celu, czy wolna jazda motocyklem, a tu swój kunszt mogli pokazać najlepsi kierowcy dwóch kółek. Atrakcje przygotowali również strażacy, którzy zaprezentowali jak należy ratować ludzi w wypadków samochodowych.

  - Jesteśmy tutaj pierwszy raz - mówią Mateusz Socha z Niska i Eliza Nieznalska ze Stalowej Woli. - Jak na taką małą miejscowość to naprawdę przyjechało sporo motocyklistów. Motocykl jest dla ludzi, tylko trzeba mieć trochę oleju w głowie.

  Słowa uznania należą się organizatorom, a w szczególności księdzu Krzysztofowi Kulpie oraz Wojtkowi z Bojanowa za przygotowanie spotkania dla motocyklowej braci.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć