Setki motocyklowych silników zaryczało pod bojanowskim...

  Setki motocyklowych silników zaryczało pod bojanowskim kościołem (zdjęcia)

  Sławomir CZWAL czwal@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Motocykliści z naszego regionu uroczyście rozpoczęli sezon w Bojanowie. Na początek była msza święta i poświęcenie maszyn. Później kolumna składająca się z około 300 motocykli ruszyła w paradzie przez okoliczne miejscowości.
  Jesteśmy tutaj pierwszy raz - mówią Mateusz Socha z Niska i Eliza Nieznalska ze Stalowej Woli. - Jak na taką małą miejscowość, to naprawdę przyjechało

  Jesteśmy tutaj pierwszy raz - mówią Mateusz Socha z Niska i Eliza Nieznalska ze Stalowej Woli. - Jak na taką małą miejscowość, to naprawdę przyjechało sporo motocyklistów. ©S. Czwal

  30 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Rozpoczecie sezonu motocyklowego

  Rozpoczecie sezonu motocyklowego

  Link do głównego zdjęcia

  Rozpoczecie sezonu motocyklowego
  ©S. Czwal


  Tak wielu motocykli Bojanów jeszcze nie widział. Na uroczyste rozpoczęcie sezonu przyjechało około 300 motocyklistów z naszego regionu. Byli także goście z Sandomierza, Krakowa czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Było nie tylko głośno, ale przede wszystkim kulturalnie i bratersko, a właśnie na tym najbardziej zależało organizatorom.

  - To już trzecie rozpoczęcie sezonu motocyklowego, ale tylu maszyn to jeszcze u nas nie było - mówi ksiądz Krzysztof Kulpa, jeden z organizatorów imprezy w Bojanowie. - Pojawiło się u nas więcej maszyn niż na niejednym zlocie, ale naszym celem było zjednoczenie braci motocyklowej i pokazanie, że jesteśmy normalnymi ludźmi.

  Na początek motocykliści w policyjnej eskorcie podjechali pod kościół w Bojanowie, gdzie tuż przed mszą świętą poświęcono figurę Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Po nabożeństwie poświęcono maszyny oraz kierowców i kawalkada 300 motocykli ruszyła po okolicznych miejscowościach. Później była już zabawa, w tym rzucanie oponą do celu, czy wolna jazda motocyklem, a tu swój kunszt mogli pokazać najlepsi kierowcy dwóch kółek. Atrakcje przygotowali również strażacy, którzy zaprezentowali jak należy ratować ludzi w wypadków samochodowych.

  - Jesteśmy tutaj pierwszy raz - mówią Mateusz Socha z Niska i Eliza Nieznalska ze Stalowej Woli. - Jak na taką małą miejscowość to naprawdę przyjechało sporo motocyklistów. Motocykl jest dla ludzi, tylko trzeba mieć trochę oleju w głowie.

  Słowa uznania należą się organizatorom, a w szczególności księdzu Krzysztofowi Kulpie oraz Wojtkowi z Bojanowa za przygotowanie spotkania dla motocyklowej braci.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć