Międzynarodowy sukces licealisty ze Stalowej Woli

Norbert Ziętal/ Nowiny

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

W olimpiadzie informatycznej w Płowdiwie w Bułgarii wzięli udział zawodnicy z całego świata. ©Archiwum organizatora

Adam Karczmarz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli, zdobył srebrny medal podczas 21. Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w bułgarskim Płowdiwie.

W olimpiadzie uczestniczyło 301 zawodników z 76 państw świata. Oprócz europejskich krajów, również z takich komputerowych potęg jak USA, Japonia, Chiny i Korea. Aby dostać się do bułgarskiego finału, trzeba było przejść trudne eliminacje krajowe.

Adam był jednym z czterech reprezentantów naszego kraju. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Wyprzedzili ich tylko zawodnicy z Chin i Korei.

Podczas olimpiady przyznano 25 medali złotych i 50 srebrnych. Polacy zdobyli dwa złote i dwa srebrne krążki.

W ogólnej klasyfikacji Adam zajął 37. miejsce i 570 punktów.