Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Filmowy rysopis miasta" czyli ruszył przegląd filmów związanych z epoką hutniczego grodu

Zdzisław Surowaniec
Tadeusz Łomnicki w filmie "COP Stalowa Wola” w reżyserii Jerzego Gabryjelskiego z 1939 roku.
Tadeusz Łomnicki w filmie "COP Stalowa Wola” w reżyserii Jerzego Gabryjelskiego z 1939 roku. Zdzisław Surowaniec
Od projekcji filmu fabularnego "COP Stalowa Wola" z 1939 roku w reżyserii Jerzego Gabryjelskiego rozpoczął się w piątek w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli "Filmowy rysopis miasta" - przegląd filmów związanych z epoką, kiedy powstało hutnicze miasto.

Kolejna propozycją był film "Pokolenie" Andrzeja Wajdy z 1954 roku o życiu dwudziestolatków w czasie okupacji i "Złoto" Jerzego Hasa z 1962 roku o chłopaku, który zatrudnił się w turaszowskim kombinacie.

Wyświetlane były także kroniki filmowe z 1969 i 1973 roku z informacjami o Stalowej Woli. A wieczorem rarytas - niemy film "Mocny Człowiek" z 1929 roku z muzyką zespołu Maleńczuka, Tuty i Rutkowskiego.

W sobotę kolejne filmy. Hitem będzie spotkanie z aktorem Edwardem Żentarą, odtwórcą roli chłopaka ze Stalowej Woli w filmie "Wielki bieg", biorącego udział w maratonie.

A w niedzielę impreza rozpocznie się od walki bokserskiej na scenie Miejskiego Domu Kultury, a zakończy wieczorem z udziałem przedstawicieli wielkiej szkoły filmowej i wielkiego boksu - Lucjana Treli, Jerzego Kuleja, Leszka Drogosza i Jana Nowickiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie