Małgorzata Walewska czarowała śpiewem w klasztorze w...

  Małgorzata Walewska czarowała śpiewem w klasztorze w Rozwadowie

  STAN

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Małgorzata Walewska, słynna polska śpiewaczka operowa wystąpiła u boku Roberta Grudnia w klasztorze braci mniejszych kapucynów. Koncert promował ich wspólną płytę "Farny".
  Koncert był popisem sztuki wokalnej najwyższych lotów .

  Koncert był popisem sztuki wokalnej najwyższych lotów . ©Fot. Gerard Stańczyk

  Mezzosopran Wawelskiej czarował słuchaczy wielkich scen operowych, gdy śpiewała u boku takich sław jak Placido Domingo czy Luciano Pavarotti. Tym razem zdarzyła się okazja, by czarował słuchaczy w Stalowej Woli. Sprawił to Robert Grudzień, organista i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego jaki corocznie latem odbywa się w stalowowolskim klasztorze. Właśnie latem zaproponował Walewskiej wspólne występy. Już drugi koncert, jaki odbyli w Lublinie przyjęty z wielkim aplauzem skłonił ich do zarejestrowania wykonywanych utworów.

  - Reakcja publiczności na nasz występ była entuzjastyczna. Mimo, że to "ciężki" repertuar. Ja jednak zawsze twierdze, że "ciężki" jest tylko pozornie.
  Trzeba go odpowiednio wykonać i wtedy staje się "lekkostrawny". - mówiła Małgorzata Walewska. Jak wspomniała przy okazji najbardziej ją cieszą takie sytuacje, kiedy przekona kogoś do muzyki operowej, na przykład przy okazji występu w jakimś, nawet i głupim programie telewizyjnym.

  Nagrania muzycy dokonali na trzecim z kolei występie w kościele farnym św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Stąd nazwa płyty "Farny". Notabene kosciół ten dysponuje jednymi z najstarszych w kraju organami, z 1620 roku.

  Płyta "Farny", z której utwory wykonali Walewska i Grudzień w Stalowej Woli zawiera takie utwory jak "Ale Maria" w wersjach Schuberta i Gunoda, "Largo" z Opery "Xerkses" Haendla, starą pieśń negro-spirituals "Amazing Grace" i kilka tańców skomponowanych przez Jana z Lublina, kompozytora i organisty z XVI wieku. Są na niej również własne kompozycje Roberta Grudnia.

  Występ został świetnie przyjęty przez liczną zgromadzoną publiczność. Będzie miała jeszcze okazję posłuchać miękkiego i ciepłego głosu Walewskiej, którą dyrektor Grudzień zaprosił do występu na kolejnym Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Stalowej Woli.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć