Małgorzata Walewska czarowała śpiewem w klasztorze w...

  Małgorzata Walewska czarowała śpiewem w klasztorze w Rozwadowie

  STAN

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Małgorzata Walewska, słynna polska śpiewaczka operowa wystąpiła u boku Roberta Grudnia w klasztorze braci mniejszych kapucynów. Koncert promował ich wspólną płytę "Farny".
  Koncert był popisem sztuki wokalnej najwyższych lotów .

  Koncert był popisem sztuki wokalnej najwyższych lotów . ©Fot. Gerard Stańczyk

  Mezzosopran Wawelskiej czarował słuchaczy wielkich scen operowych, gdy śpiewała u boku takich sław jak Placido Domingo czy Luciano Pavarotti. Tym razem zdarzyła się okazja, by czarował słuchaczy w Stalowej Woli. Sprawił to Robert Grudzień, organista i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego jaki corocznie latem odbywa się w stalowowolskim klasztorze. Właśnie latem zaproponował Walewskiej wspólne występy. Już drugi koncert, jaki odbyli w Lublinie przyjęty z wielkim aplauzem skłonił ich do zarejestrowania wykonywanych utworów.

  - Reakcja publiczności na nasz występ była entuzjastyczna. Mimo, że to "ciężki" repertuar. Ja jednak zawsze twierdze, że "ciężki" jest tylko pozornie.
  Trzeba go odpowiednio wykonać i wtedy staje się "lekkostrawny". - mówiła Małgorzata Walewska. Jak wspomniała przy okazji najbardziej ją cieszą takie sytuacje, kiedy przekona kogoś do muzyki operowej, na przykład przy okazji występu w jakimś, nawet i głupim programie telewizyjnym.

  Nagrania muzycy dokonali na trzecim z kolei występie w kościele farnym św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Stąd nazwa płyty "Farny". Notabene kosciół ten dysponuje jednymi z najstarszych w kraju organami, z 1620 roku.

  Płyta "Farny", z której utwory wykonali Walewska i Grudzień w Stalowej Woli zawiera takie utwory jak "Ale Maria" w wersjach Schuberta i Gunoda, "Largo" z Opery "Xerkses" Haendla, starą pieśń negro-spirituals "Amazing Grace" i kilka tańców skomponowanych przez Jana z Lublina, kompozytora i organisty z XVI wieku. Są na niej również własne kompozycje Roberta Grudnia.

  Występ został świetnie przyjęty przez liczną zgromadzoną publiczność. Będzie miała jeszcze okazję posłuchać miękkiego i ciepłego głosu Walewskiej, którą dyrektor Grudzień zaprosił do występu na kolejnym Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Stalowej Woli.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć