Strażacy z Podkarpacia mistrzami biegania

Zdzisław Surowaniec
Podkarpacka zwycięska reprezentacja na Dysze Drzymały, wśród której jest dwóch strażaków ze Stalowej Woli. Straż Pożarna
W niedzielę 4 października odbyła się w Rakoniewicach piąta edycja „Dychy Drzymały”, biegu który w biegowym świecie ma już swoją renomę.

W tym roku na starcie stanęło 1480 osób, w tym 225 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Równocześnie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w biegu na 10 kilometrów. W zawodach udział wzięło 11 drużyn reprezentujących Komendy Wojewódzkie i Szkoły Pożarnicze Państwowej Straży Pożarnej. Reprezentacja Województwa Podkarpackiego wystąpiła w pięcioosobowym składzie, w którym znalazło się dwóch strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli: młodszy kapitan Krzysztof Krawczyk i sekcyjny Paweł Kurkiewicz.

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. W poprzednich latach drużyna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie z naszymi reprezentantami w składzie zdobywała dwukrotnie wicemistrzostwo i raz Mistrzostwo Polski Strażaków PSP w biegu na 10 kilometrów.

Bieg w Rakoniewicach był ostatnim w tym roku biegiem zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Komendanta Głównego PSP w biegach. 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet Pucharu KG PSP zdobyła kapitan Magdalena Staniszewska. Sekcyjny Paweł Kurkiewicz zajął 5 miejsce w kategorii mężczyzn do 29 lat, a młodszy kapitan Krzysztof Krawczyk 7 miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat. W kategorii mężczyzn 30-39 lat punktował również ogniomistrz Marcin Korzonek zajmując ostatecznie 23 miejsce.