Baranów Sandomierski - Skopanie: Niedzielna premiera:...

  Baranów Sandomierski - Skopanie: Niedzielna premiera: "Śnieżka mieszka w Skopaniu"

  /KAT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tańczące krasnale, zła królowa, dobra Śnieżka, gajowy i inni. Wszyscy w fantazyjnych strojach, w bajkowej scenerii. Spektakl taneczny „Królewna Śnieżka” już w niedzielę, 28 maja w Skopaniu.
  Baranów Sandomierski - Skopanie: Niedzielna premiera:  "Śnieżka mieszka w Skopaniu"
  Od lutego grupa nastolatek przygotowuje bajkowe widowisko. Same wszystko projektują, od scenariusza, poprzez choreografię, stroje i scenografię, po organizację premiery. A ta już w najbliższą niedzielę na scenie Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu. Tego dnia zobaczymy efekt pracy uczestniczek projektu „Wszystko kręci się wokół tańca”, na którego realizację ośrodek kultury pozyskał grant z programu Równać Szanse.

  Głównym założeniem projektu była samodzielność i całkowita swoboda w realizacji. To same uczestniczki musiały zdecydować co robią i jak. Pomaga im koordynatorka, jednocześnie instruktorka tańca w MGOK-u Katarzyna Gwoździowska oraz wolontariusze i pracownicy ośrodka kultury.
  Podczas serii warsztatów dziewczyny poznały nowe techniki tańca, zaprojektowały swoje stroje, spotykały się z krawcową, szukały odpowiednich materiałów, wykonywały rekwizyty, elementy kostiumów i scenografii, a także projektowały plakaty oraz pozyskały patronów medialnych.

  Efekt pracy utalentowanych uczestniczek projektu będzie można zobaczyć podczas premierowego pokazu spektaklu pt. „Królewna Śnieżka” 28 maja o godzinie 18 w ŚDK-u w Skopaniu. Wstęp jest wolny. Kolejne pokazy dziewczyny zaplanowały dla przedszkoli z okazji Dnia Dziecka. Wystąpią również na innych wydarzeniach kulturalnych w regionie. Projekt zakłada także nagranie filmu i wystawę zdjęć.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent