Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie ośrodek wód siarczkowych w Tarnobrzegu?

KaT
 Ośrodek balneoterapeutyczno-rekreacyjny przyciągnąłby kolejną grupę turystów i kuracjuszy i byłby dopełnieniem rozwijającej się infrastruktury wodniackiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Ośrodek balneoterapeutyczno-rekreacyjny przyciągnąłby kolejną grupę turystów i kuracjuszy i byłby dopełnieniem rozwijającej się infrastruktury wodniackiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim K. Tajs
W budżecie miasta zarezerwowano 75 tysięcy złotych na studium wykonalności na potrzeby budowy ośrodka balneoterapeutyczno-rekreacyjnego

ZOBACZ TEŻ: TOP Sportowy24. Hity internetu minionego tygodnia wyłowione z mediów społecznościowych

Ponad 70 tysięcy złotych przeznaczy samorząd Tarnobrzega na opracowane studium wykonalności na potrzeby budowy ośrodka balneoterapeutyczno-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pieniądze w budżecie miasta zarezerwowali już radni, a pomysłodawca wykorzystania wód siarczkowych dla promocji i rozwoju miasta, radny Tadeusz Zych, zapewnia, że będą to dobrze wykorzystane pieniądze. Podobnego zdania jest także prezydent miasta Grzegorz Kiełb. - Te 75 tysięcy złotych nie uratuje chodnika i dziury w drodze, bo tak i tak wykonuje - przekonuje prezydent. - Ta dokumentacja jest bardzo ważna. Może poczekać rok, dwa, ale będzie taka sytuacja, że dokument będziemy mieli. Z tymi dokumentem jesteśmy w stanie znaleźć partnera.

Bój o budowę ujęcia wód siarczkowych w Tarnobrzegu radny Zych toczy od kilku lat. W zeszłym roku jego projekt „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo- rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim” przegrał w Budżecie Obywatelskim, w dziale zadań ogólnomiejskich z budową chodnika na cmentarz Sobowie. Ale radny broni i złożył i ten sam projekt zgłosił już do Budżetu Obywatelskiego w tym roku.

Opracowanie studium wykonalności, to bardzo ważny krok do budowy ośrodka balneoterapeutyczno-rekreacyjnego, który miałby się składać z dwóch części. Publicznej z odkrytymi basenami oraz leczniczo-rehabilitacyjnej. Infrastrukturę wodną uzupełniałby sklep z produktami leczniczymi i upiększającymi na bazie siarki. Przewidziano także restaurację.

Zdania radnych Tarnobrzega w kwestii przeznaczenia 75 tysięcy złotych na wykonanie studium były podzielone. Przeciwna była radna Anna Pekar. - Każdy chciałby zanurzyć w tych basenach termalnych z wodami siarczkowymi swoje ciało - mówiła na sesji Anna Pekar. - Walizki pieniędzy nie mamy. Dziś nie mamy żadnego inwestora, nawet nadziei na jego znalezienie. Dlatego mówię nie.
Radny Kamil Kalinka, wstrzymał się od głosu, który zasugerował aby pieniądze przeznaczyć na remont dróg lub budowę chodników. Wydanie 75 tysięcy na opracowanie studium, jako realista porównał do wydania na segregator, który będzie stał na półce.
Poparcia Witoldowi Zychowi udzielił radny Stanisław Uziel, który zapewnił z optymizmem, że inwestor znajdzie się, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie