Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inauguracja nowego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu

KaT
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zainaugurowała we wtorek, 10 października po raz 16 rok akademicki. W tym roku uczelnia przyjęła na pierwszy rok studiów 317 studentów. Jak wyjaśnił doktor Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu nie wszyscy chętni zostali przyjęci.

- Po zmianie przepisów „Prawo o szkolnictwie wyższym” nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych - mówił rektor Maciaszczyk. - Dlatego kolejne 100 osób musieliśmy w tym roku pożegnać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w murach naszej uczelni będziemy mogli ich gościć.

Debiutujące kilka lat temu pielęgniarstwo, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego uczelnia poszła za ciosem. Tegoroczną nowością na tarnobrzeskiej uczeni są studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo, o które władze uczelni ubiegały się przez wiele lat. Ze względu na duże zainteresowanie kierunkiem zwiększono limit przyjętych z 75 do 100 osób. Dlaczego warto uczyć się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu? - Prowadzimy studia praktyczne, nie są to studia ogólne akademickie, które wyposażają studenta tylko w wiedzę, ale przede wszystkim w umiejętności - przekonywał rektor Maciaszczyk. - Wiedzę zdobywają w pierwszym etapie studiów, a umiejętności praktyczne w miejscach przyszłej pracy. Szpitalach i ośrodkach. Tam gdzie los zawodowy ich zawiedzie. Nasza uczelnia to także praktycy. Ludzie z ogromną wiedzą praktyczną. To także nowoczesne pracownie naukowe, których mogą pozazdrościć większe ośrodki akademickie. Wypełniona podczas inauguracji młodzieżą, gośćmi i przedstawicielami instytucji, z którymi współpracują studenci i kadra naukowa po brzegi aula, to dowód na to, że tarnobrzeska uczelnia liczy się nie tylko w Tarnobrzegu, ale ościennych miejscowościach, skąd pochodzą studenci.

Po ślubowaniu złożonym przez przedstawicieli poszczególnych kierunków nastąpiła uroczystość wręczenia umów o pracę absolwentom trzyletnich studiów pielęgniarstwa I stopnia, którzy zdecydowali się na pracę w szpitalu w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Mielcu i Stalowej Woli. Łącznie umowy o pracę od dyrektorów i naczelnych pielęgniarek poszczególnych lecznic oraz rektora Pawła Maciaszczyka odebrało 21 absolwentów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa imienia profesora Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu działa 16 rok.
Uczelnia kształci na kierunkach:
pedagogika, finanse i rachunkowość, ekonomia menadżerska, bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo. Łącznie kształci 800 osób. To mieszkańcy między innymi: Tarnobrzega oraz powiatu tarnobrzeskiego, sandomierskiego, opatowskiego, mieleckiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego.

W tym roku uczelnia uruchomiła studia II stopnia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo.
Ze względu na duże zainteresowanie kierunkiem władze uczelni zwiększyły limit przyjęć z 75 do 100 osób. W przyszłym roku uczelnia planuje uruchomić kolejne studia II stopnia. Tym razem na kierunku ekonomia menedżerska.

Po raz pierwszy podczas XVI inauguracji roku akademickiego rektor PWSZ w Tarnobrzegu przy współpracy z dyrektorami szpitali wręczył umowy o pracę 21 absolwentom pielęgniarstwa.

ZOBACZ TAKŻE:
Rezydenci nie chcą już negocjować z Ministerstwem Zdrowia

(Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie