Letnia czytelnia działa nad Jeziorem Tarnobrzeskim

  Letnia czytelnia działa nad Jeziorem Tarnobrzeskim

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Letnia czytelnia działa nad Jeziorem Tarnobrzeskim
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Klaudia Tajs

  Wypoczywaj z książką, pod takim hasłem pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu zachęcają wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim do korzystania z letniej czytelni, jaka od wtorku działa przy bazie WOPR i Policji.
  Książka idzie za człowiekiem

  Sceneria letniej czytelni jest wyjątkowa. Woda, piasek i słońce. A jeśli nawet go brak, to osoby odwiedzające letnią czytelnię, nie odczują jego braku. Skąd pomysł na utworzenie, nad jeziorem letniej czytelni?. - Latem, wszystkie drogi Tarnobrzeżan prowadzą nad Jezioro Tarnobrzeskie - mówi Marta Król z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. - Ludzie przychodzą pieszo, z psami, na rolkach, na rowerach, samochodami.
  Za ludźmi powinna powędrować książka. I tak też się dzieje. Często słyszymy, że ktoś przeczytałby książkę, ale nie ma czasu pójść do biblioteki. Dlatego biblioteka przyszła tam, gdzie idą ludzie. Nie ma nic piękniejszego. Raz można zanurzać się w wodzie, raz w literaturze.

  Zobacz galerię

  Każdy czytelnik coś wybierze dla siebie

  Czytelnia to dwa stoliki, parasole i półka, która pomimo swoich niedużych rozmiarów, skrywa bardzo wiele. - Jest sporo literatury o regionie, ponieważ tubylcy zechcą poczytać, a przyjezdni tym bardziej - tłumaczy Marta Król. - Są publikacje z tego roku i ubiegłego. Jeśli ktoś nie chce czytać, może oglądać.

  Do dyspozycji letników jest sporo książek o kobietach. Są także wydawnictwa podróżnicze. Nie brakuje gazetek, których dodatkiem są tak modne ostatnio kolorowanki dla dorosłych. Są szachy.

  Letnia czytelnia nad Jeziorem Tarnobrzeskim to jedyne miejsce, gdzie można przyjść ze swoim czworonożnym pupilem. Panie bibliotekarki zorganizowały kącik dla psa, gdzie obok chroniącego od słońca parasola, jest miska z zimną wodą.
  Na stolikach na najmłodszych czekają kolorowe zakładki do książek, a w koszykach kuszą cukierki.

  Na razie dwa dni w tygodniu

  Letnia czytelnia działa przez całe wakacje. Jeśli dopisze pogoda do czytelni nad Jeziorem Tarnobrzeskim można zajrzeć w każdy wtorek i czwartek od godziny 12 do 15. Nie są to jednak ostateczne dni i godziny pracy letniej czytelni. Jeśli okaże się, że zapotrzebowanie na korzystanie z letniej czytelni jest duże, liczba dyżurów zostanie zwiększona. Podobnie jest z miejscem usytuowania czytelni. Pracownicy biblioteki czekają na propozycje, gdzie jeszcze czytelnia mogłaby stanąć.

  ZOBACZ TAKŻE:
  79-letni „chemik” zorganizował nowoczesne laboratorium amfetaminy – zostało zlikwidowane przez CBŚP


  (Źródło: warszawa.naszemiasto.pl)

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent