Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura próbna 2017 z języka angielskiego na Podkarpaciu. Arkusz był prosty

KaT
W tarnobrzeskiej „budowlance” na 90 uczniów piszących język obcy, aż  80 osób wybrało język angielski. Pozostali pisali niemiecki
W tarnobrzeskiej „budowlance” na 90 uczniów piszących język obcy, aż 80 osób wybrało język angielski. Pozostali pisali niemiecki Klaudia Tajs
Piątek był trzecim dniem próbnych matur z arkuszami, jakie dostarczyło „Echo Dnia”. Tym razem był to sprawdzian z języka angielskiego.

Za dwa miesiące w szkołach ponadgimnazjalnych pełna parą beda odbywać sie egzaminy maturalne. Od ich wyniku zależy wybór szkoły na studiowanie czy wybór zawodu. Stawka jest więc wysoka. Szkołom zależy na tym, aby uczniowie uzykiwali wysoką „zdawalność” na maturze, bo to oznacza wysoki prestiż. Dlatego przed matura odbywa się kilka próbnych sprawdzianów. Ten, dostarczony przez „Echo Dnia” został opracowany przez kieleckich naukowców i w tym roku zbiera bardzo dobre opinie. Zdaniem nauczycieli pomoże zdać maturę.
Anglistka Celina Zarzycka z Liceum Samorządowego w Stalowej Woli oceniła, że sprawdzian był na bardzo dobrym poziomie. - Największe problemy stwarzały testy „ze słuchu”, ale one naajczęsciej stwarzają uczniom problemy. Niemniej jednak poziom próbnej matury był wysoki. Poziom zadań był wyższy niż jest na maturze na podstawowym poziomie. Ale uczniowie byli zadowoleni. Myślę, że ten sprawdzian uświadomił im czego mogą się spodziewać na maturze w maju i czemu jeszcze muszą poświęcić więcej uwagi, aby zdać maturę z jak najlepszym wynikiem. To nie był więc czas stracony - zapewniła.

Z językiem obcym zmagali się wczoraj także uczniowie „budowlanki” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu. Spośród 90 uczniów piszących język obcy na poziomie podstawowym, aż 80 osób wybrało język angielski. Pozostali wybrali język niemiecki.
Dlaczego młodzież preferuje na maturze język angielski? - Ponieważ jest to język, który umożliwia komunikowanie się na całym świecie - mówiła Ania z tarnobrzeskiej „budowlanki”. - Owszem język niemiecki, także jest językiem komunikatywnym, ale już w znacznie mniejszym zakresie. W języku angielskim dogadam się z każdym. W języku niemieckim już nie.

Młodzież z tarnobrzeskich szkół, w których pisano próbną maturę z „Echem Dnia” przyznała, że egzamin z języków był łatwy. Najwięcej trudności sprawiła im ta część egzaminu, w której było „rozumienie ze słuchu”. Część uczniów, którzy pisali język angielski narzekało na część sprawdzającą znajomość środków językowych, a piszący musieli wybrać poprawną odpowiedź, aby utworzyć poprawnie gramatyczny tekst

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie