Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi wynalazcy pod opieką tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

Klaudia Tajs
Od prawej. Umowę o współpracy podpisuje w siedzibie Parku Technologicznego w Tarnobrzegu  Paweł Puzio i Tomasz Szewera.
Od prawej. Umowę o współpracy podpisuje w siedzibie Parku Technologicznego w Tarnobrzegu Paweł Puzio i Tomasz Szewera. Klaudia Tajs
Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego objęła pomocą dwóch przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami na biznes.

Przedsiębiorca planujący wprowadzić na rynek aplikację mobilną dla branży fitness i drugi budujący siewnik rolniczy umożliwiający rolnikom w Europie zbiór plonów na wysokim poziomie nawet w przypadku suszy, rozpoczęli działalność w Parku Przemysłowo Technologicznym w Tarnobrzegu.

Pojawienie się młodych przedsiębiorców w tarnobrzeskim Parku, którzy w środę podpisali umowy, to następstwo partnerskiego projektu pilotażowego w ramach programu „Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów”. Jego realizatorem jest zarządzająca Parkiem Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Lubelski Park Naukowo Technologiczny i kilka innych podmiotów.

O formie pomocy, jakiej może udzielić Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego podmiotom, które zakwalifikują się do platformy Connect mówi Anna Walach, prezes TARR. - To szeroki zakres bezpłatnych usług, w skład których wchodzi wsparcie księgowe, podatkowe, prawne, wsparcie marketingowe oraz specjalistyczne szkolenia - wyliczyła. - To także powierzchnie biurowe w naszym parku.

Pochodzący z Tarnobrzega Paweł Puzio zamierza wprowadzić na rynek aplikację mobilną dla branży fitness. - Jest to aplikacja, która będzie ułatwiała ich pracę i maksymalizowała efekty z klientami - mówił Paweł Puzio. - To aplikacja dla trenerów i klubów, zatrudniających trenerów personalnych i mających problemu z zarządzaniem i trenerami.

Z kolei 27-letni Tomasz Szewera z Zamościa, skupiający się na maszynie rolniczej, możliwość współpracy z lubelskim i tarnobrzeskim parkiem nazwał świetnym przedsięwzięciem. - Młody przedsiębiorca może się skupić na rozwijaniu swojego pomysłu, produktu, w moim przypadku jest to maszyna - mówił przedsiębiorca. - Jest niejako odciążony od kwestii formalnych, jak chociażby księgowość, bo Park gwarantuje wsparcie. To także udział w wielu szkoleniach, które pozwolą nam, jako startującym przedsiębiorcom szybciej wprowadzić swój produkt na rynek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie