Pół tysiąca osób spacerowało po swoje zdrowie w Tarnobrzegu

  Pół tysiąca osób spacerowało po swoje zdrowie w Tarnobrzegu

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pół tysiąca osób spacerowało po swoje zdrowie w Tarnobrzegu
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Klaudia Tajs

  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się I edycja „Spaceru po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”, jaki w sobotę zorganizowano na Placu Bartosza Głowackiego.
  Spacer zaktywizował mieszkańców miasta i okolic, bo założeniem projektu była edukacja społeczeństwa o konieczności uprawiania sportu w nawet najprostszej formie, jaką jest spacer, by poprawić nie tylko swoją kondycję, ale przede wszystkim stan zdrowia.
  Oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia była konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Stanisława Kruczka, Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i zaproszonych gości.
  Koordynatorami projektu w Tarnobrzegu były Ewelina Myłek, koordynator projektu z ramienia ogólnopolskiego z Eleven Zett Productions, Barbara Zych, koordynator ze strony Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz Marta Kaczmarek, koordynator sportowy reprezentujący klub Fitnesska. Wydarzenie zostało objęte również patronatem honorowym Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w woj. podkarpackim, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

  W ramach wydarzenia odbył się nie tylko spacer, ale również warsztaty zdrowia, porady lekarskie oraz pokazy ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dodatkową atrakcją był Maraton Indoor Walking, Marsz po Zdrowie dla Seniorów oraz Nordic Walking.
  Podczas wydarzenia odbył się wspólny przemarsz ulicami Tarnobrzega. Spacer uświetnił występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz pokaz tańca Mażoretek, które już od najmłodszych lat chcą dbać o siebie i swoje zdrowie. Tarnobrzeski Klub Kyoukushin postanowił przyłączyć się do wydarzenia i zorganizować pokaz karate. Odbyły się również inne występy artystyczne i sportowe. W spacerze uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe, społeczne i zawodowe - od lekarzy i pielęgniarek, poprzez sportowców z klubu Siarka Tarnobrzeg, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i seniorów po przedszkolaki.

  W trakcie Spaceru po Zdrowie można było spotkać stoiska ze zdrową żywnością. Spacerowicze mieli okazję spróbować zdrowych i dietetycznych potraw oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych i zasięgnąć porad ekspertów. Odbył się również pokaz carvingu.
  Mieszkańcy Tarnobrzega dopisali i korzystali z przygotowanych atrakcji. Spacer zyskał popularność ludzi. Nieoczekiwanym i bardzo szczęśliwym zwieńczeniem całego wydarzenia były oświadczyny na głównej scenie, które z pewnością przejdą do historii wydarzenia w skali ogólnopolskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.

  Wydarzenie realizowane było w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia. Program ukierunkowany jest na profilaktykę zdrowotną w chorobach cywilizacyjnych tj.: zawały serca, udary mózgu, nowotwory, cukrzycę i otyłość.


  ZOBACZ TAKŻE:
  Hubertus Świętokrzyski 2017


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Atak nożownika w Stalowej Woli [RAPORT]

   Atak nożownika w Stalowej Woli [RAPORT]

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent