Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni Tarnobrzega dyskutowali nad reorganizacją publicznej sieci szkół

KaT
Likwidacją gimnazjów zainteresowani są szczególnie ich dyrektorzy: od lewej Bogusława Jasińska, dyrektor „trójki” i Grzegorz Kokoszka, dyrektor „dwójki”
Likwidacją gimnazjów zainteresowani są szczególnie ich dyrektorzy: od lewej Bogusława Jasińska, dyrektor „trójki” i Grzegorz Kokoszka, dyrektor „dwójki” Klaudia Tajs
Utworzenie w mieście nowego Liceum Ogólnokształcącego w murach likwidowanego Gimnazjum numer 3 to propozycja dyrekcji i kadry pedagogicznej na ocalenie miejsc pracy, także pracowników niepedagogicznych, jak i samej spuścizny szkoły. Niestety liceum nie będzie, bo w mieście są już trzy publiczne ogólniaki, a placówka stoi na tak atrakcyjnym gruncie, że miasto postanowiło go sprzedać.

Zróbmy nowe liceum

Bogusława Jasińska, dyrektor Gimnazjum nr 3 mówi, że nie można wymazywać z mapy miasta szkoły, która tak dużo wniosła. - Szkoła istnieje od 1971 roku, jako Szkoła Podstawowa nr 5 czy Gimnazjum nr 3 zawsze cieszyła się dużą popularnością - przekonuje dyrektor Jasińska. - Szkoła zrosła się z miastem nie tylko patronami i postaciami, ale tym wszystkim co zostało zrobione. Jako jedyna szkoła w mieście od 2014 roku realizujemy projekty unijne. Jesteśmy dobrze wyposażeni, mamy wykwalifikowaną kadrę.

Stąd pomysł, aby w budynku uruchomić nowe liceum ogólnokształcącego. Jednak takiego wariantu nie przewidział samorząd, który już zapowiedział, że po wygaszeniu szkoły, teren ze względu na swoją atrakcyjność zostanie wystawiony na sprzedaż.

Grono pedagogiczne  za wszelką cenę chce uratować spuściznę po Gimnazjum numer 3. Czy im się uda? Okaże się po czwartkowej sesji zwołanej przez grupę
Grono pedagogiczne za wszelką cenę chce uratować spuściznę po Gimnazjum numer 3. Czy im się uda? Okaże się po czwartkowej sesji zwołanej przez grupę radnych Klaudia Tajs

Zbyt dużo placówek

Temat był omawiany na Komisji Oświaty Rady Miasta. Okazało się, że dyrektorzy już działających liceów, jak i władze miasta są temu przeciwne. - Dziś w Tarnobrzegu mamy trzy publiczne licea - mówi Jolanta Kociuba, naczelnik Wydziału Edukacji - Są dwa licea społeczne i jedno katolickie. Tworzenie siódmego liceum jest nieporozumieniem.

Wraca temat na sesję

Koncepcja reformy oświaty będzie omawiana na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega zwołanej na wniosek grupy radnych , w czwartek 12 stycznia godzinie 14 w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Radni Tarnobrzega dyskutowali nad reorganizacją publicznej sieci szkół - Echo Dnia Podkarpackie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie