„Siarkopol” objął...

  „Siarkopol” objął patronatem klasę w tarnobrzeskiej "budowlance"

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Porozumienie o współpracy podpisano w obecności dyrekcji zakładów Jerzego Lecha od lewej, Ryszarda Czajkowskiego z prawej i dyrektora szkoły Rafała
  1/10
  przejdź do galerii

  Porozumienie o współpracy podpisano w obecności dyrekcji zakładów Jerzego Lecha od lewej, Ryszarda Czajkowskiego z prawej i dyrektora szkoły Rafała Sawickiego (w środku) ©K. Tajs

  Pierwsza klasa szkoły branżowej o kierunku „ślusarz-spawacz” tarnobrzeskiej „budowlanki” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 została objęta patronatem Zakładów Mechanicznych „Siarkopol”. Uczniowie będą się uczyć zawodu w Zakładach Mechanicznych Siarkopol.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Info z Polski - przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia


  (Źródło: vivi24)


  W piątek, w siedzibie tarnobrzeskiego Siarkopolu podpisano wielostronne porozumienie. Ryszard Czajkowski dyrektor do spraw technicznych grupy kapitałowej Siarkopol, zapowiedział, że uczniowie i absolwenci, po tym kierunku będą mieli zwiększone szanse zatrudnienia po za kończeniu szkoły. - Natomiast przedsiębiorstwo będzie miało tę korzyść, że będzie możliwość zdobycia pracowników o właściwych i niezbędnych kwalifikacjach. - mówił dyrektor.

  Zobacz galerię

  Praktykę w „Siarkopolu” zdobywać będą uczniowie reaktywowanego po latach zawodu ślusarz z elementami spawalnictwa. Rafał Sawicki, dyrektor budowlanki przyznał, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i badając lokalny rynek pracy, kadra pedagogiczna czekała się reaktywacji tego kierunku w Tarnobrzegu. - Mamy nadzieję, że grupa uczniów, która zdecydowała się na naukę, na tym kierunku, po trzech latach edukacji, będzie zbierała owoce z drzewa - dodał dyrektor Rafał Sawicki. - W przyszłości bramy dobrze płatnej pracy, będą stały przed nimi otworem.

  Umowa została zawarta na okres kształcenia pierwszego stopnia szkoły branżowej. Zakład zobowiązuje się do umożliwienia odbywania praktyk zawodowych w halach produkcyjnych, wspierać będzie nauczycieli zawodu i umożliwi absolwentom tego kierunku przyszłe zatrudnienie w firmie.

  Jolanta Kociuba naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Tarnobrzega dodała, że wobec braku rąk do pracy, samorząd inwestujemy w szkolnictwo zawodowe, otwiera nowoczesne pracownie i nowe kierunki kształcenia. W uroczystości udział wzięli także uczniowie nowego kierunku.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent