Szkoła w Gorzycach będzie współpracować ze światowym...

  Szkoła w Gorzycach będzie współpracować ze światowym potentatem

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szkoła w Gorzycach będzie współpracować ze światowym potentatem
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Klaudia Tajs

  Światowy potentat w produkcji tłoków samochodowych firma Federal Mogul w Gorzycach wziął pod swoje skrzydła młodzież z miejscowego Zespołu Szkół imienia porucznika Józefa Sarny. W poniedziałek, w siedzibie zakładu podpisano porozumienie o współpracy, która będzie korzystna dla obydwu stron.
  Oferta i oczekiwania ze strony szkoły

  Dzięki porozumieniu młodzież może liczyć na praktyki w zakładzie, który jest jednym z największych pracodawców w regionie. Szkoła ze swojej strony oferuje pracownikom zakładu dobrze wyposażone zaplecze sportowo - rekreacyjne jak również nowoczesne pracownie zawodowe, w których pracownicy będą mogli podnosić swoje kwalifikacje. - Chcemy, aby nasi uczniowie odbywali praktyki w Federal Mogul, zakład dał gwarancje zatrudnienia naszym najlepszym uczniom oraz ufundował stypendia - mówił Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. - Organizowane będą także seminaria i warsztaty dla pracowników Zespołu Szkół w Gorzycach i dla uczniów. Chcemy także aby zakład wspomógł nas w wyposażeniu pracowni przedmiotowych.

  Potrzebujemy liderów, brygadzistów, mistrzów

  Z kolei Federal Mogul będzie mógł liczyć na wykształconą kadrę, dostosowaną do profilu produkcji. Kadrę, która w rozwijającym się zakładzie jest cały czas oczekiwana i mile widziana. - Bez wykształconych pracowników, operatorów, liderów, mistrzów i brygadzistów zakład nie będzie mógł sprawnie konkurować na całym rynku, na całym świecie - potwierdził Adam Krępa, prezes zarządu Federal Mogul w Gorzycach. - Bardzo ważna jest współpraca ze szkołą i warsztatami. Uczenie tego zakresu, który będzie potrzebny nam w zakładzie.

  Siedem milionów z Unii

  W ostatnich latach Zespół Szkół w Gorzycach otrzymał ogromny zastrzyk finansowy. Siedem milionów złotych z Unii Europejskiej pozwoliło wyposażyć jedną z pracowni w robota przemysłowego Kuka. Ponadto szkoła kształci operatorów CNC. O znaczeniu porozumienia mówił także Paweł Bartoszek, starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, który jest organem prowadzącym dla placówki. - Podpisanie umowy to dzień powrotu do korzeni - powiedział starosta Paweł Bartoszek. - Pamiętamy, że Zespół Szkół w Gorzycach, to szkoła, która powstała na bazie Zakładu WSK Gorzyce, obecnego Federal Mogul. Do tych korzeni chcemy powrócić. Znaczna część uczniów gorzyckiego Zespołu Szkół, to późniejsi pracownicy Federal Mogul lub sąsiedzkiego zakładu. Mamy nadzieję, że firma pomoże w funkcjonowaniu placówki. Ze swojej strony deklaruję, że wykształcimy absolwentów, którzy wspomogą wasze szeregi i będą działać na rzecz firmy.

  W Zespole Szkół w Gorzycach w cyklu dziennym kształci się 256 uczniów między innymi na kierunku technik mechanik, informatyk, mechatronik, logistyk, ekonomista.

  Zobacz galerię

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Wideo

  Galerie zdjęć