Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg: Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu profilowany jest na nowoczesny ośrodek onkologiczny

/KaT/

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu jest profilowany na szpital onkologiczny. Tym samym dołączy do ośrodków leczniczych w Rzeszowie i Brzozowie na Podkarpaciu, które już teraz kompleksowo zajmują się leczeniem nowotworów. Wszystko za sprawą projektu o wartości 43 milionów złotych, który będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Zniknie biała plama

O planach rozwoju za grube miliony złotych mówił w siedzibie tarnobrzeskiej lecznicy wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek. Wicemarszałek zwrócił uwagę na to, jak ważna jest realizacja tego projektu dla mieszkańców Tarnobrzega i okolic. - Wiemy z map potrzeb zdrowotnych, które zostały opracowane w ubiegłym roku, że subregion tarnobrzeski jest pozbawiony możliwości leczenia pacjentów za pomocą radioterapii - mówi wicemarszałek. - W promieniu 70 kilometrów nie ma żadnego ośrodka, który takie leczenie mógłby prowadzić. Dlatego w wyniku dwuletnich prac zarządu województwa udało się pozytywnie przeprowadzić, 15 grudnia minionego roku na Komitecie Sterującym w Warszawie, plan działań dla województwa podkarpackiego, do którego został wpisany projekt dla szpitala w Tarnobrzegu, związany z planowanym leczeniem onkologicznym.
Dzięki niemu tarnobrzeski szpital będzie profilowany na szpital onkologiczny.

Radioterapia na miejscu

Projekt przewiduje rozbudowę Centrum Onkologii o Ośrodek Radioterapii z uwzględnieniem kompleksowej opieki szpitalnej w zakresie onkologii, co ma przyczynić się do wyrównania różnic w dostępie do świadczeń z teleterapii. Dodatkowo zostaną zakupione dwa akceleratory do radioterapii. Budowa ośrodka radioterapii powinna zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku. - Jesteśmy na etapie przygotowania wniosku, który złożymy do zarządu województwa, z przekonaniem, że zostanie on pozytywnie zatwierdzony - zapewnia Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. - W szpitalu już funkcjonuje centrum onkologiczne, działa też oddział onkologii klinicznej i oddział dzienny chemioterapii. Mamy również poradnie, wspierające funkcjonowanie oddziałów – onkologiczną i chirurgii onkologicznej.

Nowa poradnia urologiczna

Dopełnieniem onkologicznej specjalizacji jest uruchomienie przy szpitalu nowej, 18 już poradni. Od pierwszego stycznia pacjenci mogą korzystać z poradni urologicznej, która mieści się na parterze budynku ,,A” wśród pozostałych poradni. Rejestracja odbywa się osobiście lub telefonicznie pod numerem: 15 812 33 50. - Ideą centrum onkologicznego jest to, aby pacjent, który przyjdzie został kompleksowo obsłużony, czyli od początku do końca - od diagnozy - po chemię, radiologię, chirurgię oraz urologię - dodał Krzysztof Stolarski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Udało nam się otworzyć poradnie urologiczną. To dopiero pierwszy krok do tego, żeby otworzyć oddział, czy pododdział urologiczny i wtedy byśmy w pełni świadczyli usługi medyczne w zakresie diagnozowania i leczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie