Tarnobrzeska strefa ekonomiczna skończyła 20 lat (ZDJĘCIA)

  Tarnobrzeska strefa ekonomiczna skończyła 20 lat (ZDJĘCIA)

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tarnobrzeska strefa ekonomiczna skończyła 20 lat (ZDJĘCIA)
  1/13
  przejdź do galerii
  Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro - Park WISŁOSAN skończyła 20 lat. Był tort, gala i wyróżnienia. Jubileusz świętowano w piątkowe popołudnie w Zamku, w Baranowie Sandomierskim.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Info z Polski - przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia


  (Źródło: vivi24)


  Świętowano w obiekcie należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza specjalnymi strefami ekonomicznymi. W obecności ponad 250 gości, przypomniano historię rozwoju strefy i wręczono statuetki liderom samorządowcom, którzy wspierają działalność Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jak również przedstawicielom branży przemysłowej. O znaczeniu strefy mówił Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów oraz Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. S.A.

  – Dzięki sprawnemu zarządzaniu, krajowi i zagraniczni inwestorzy, z każdym rokiem chętniej lokują swoje środki w strefach - mówił Marcin Chludziński. - Coraz więcej udzielanych zezwoleń trafia do polskich przedsiębiorców. To efekt dobrej infrastruktury technicznej, dostępu do wykwalifikowanych pracowników oraz sieci i podwykonawców z różnych branż przemysłu. Ale to przede wszystkim zasługa naszych pracowników, którzy na co dzień spotykają się z inwestorami, wspierają ich w sprawach proceduralnych i doradzają na każdym etapie planowanej inwestycji.

  Marian Cąpała zastępca dyrektora Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy przyznał, że 22 września to bardzo ważna data. - Przez 20 lat utworzyliśmy w zagłębiu siarkowym strefę, która będzie dawała nadzieję, dla wielu mieszkańców Tarnobrzega i okolic, na to, że strefa będzie początkiem nowych dziedzin przemysłu - mówił Marian Cąpała.

  Wyniki zarządzanej przez ARP S.A. Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to niemal 350 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, 9 miliardów złotych inwestycji, ponad 30 tysięcy utworzonych miejsc pracy. Obecnie Tarnobrzeska SSE EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje 22 podstrefy położone w sześciu województwach, co łącznie stanowi powierzchnię 1 868 hektarów. W tym roku Agencja Rozwoju Przemysłu wydała 19 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, które przełożą się na nakłady inwestycyjne w wysokości 387 milionów złotych, a także 440 nowych miejsc pracy. W 2017 roku najwięcej inwestycji w strefie tarnobrzeskiej zlokalizowanych zostało na terenie województwa podkarpackiego, w dalszej kolejności w województwie mazowieckim, lubelskim, dolnośląskim i podlaskim.


  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent