Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu rusza długo oczekiwana inwestycja. Podwyższony zostanie prawy odcinek wału na Wiśle

/KaT/
Wał zostanie podniesiony do tej samej wysokości, co wyremontowany wał wiślany  w województwie  świętokrzyskim - pokazuje Stefan Przywara  z Podkarpackiego Zarządu  Melioracji i Urządzeń Wodnych
Wał zostanie podniesiony do tej samej wysokości, co wyremontowany wał wiślany w województwie świętokrzyskim - pokazuje Stefan Przywara z Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Klaudia Tajs
Już od poniedziałku, 23 stycznia ruszą roboty przy przebudowie prawego wału wiślanego na odcinku od osiedla Skalna Góra w Tarnobrzegu do wyremontowanego odcinka wału w Koćmierzowie, w województwie świętokrzyskim. W piątek przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych przekazali teren budowy konsorcjum, które wygrało przetarg.

ZOBACZ TAKŻE:
Morsy we Włocławku przepłynęły Wisłę

(Źródło:
pomorska.pl)

Podniosą i poszerzą
Przedsięwzięcie pochłonie ponad 31 milionów złotych. Pieniądze wyłożył Bank Światowy, Bank Rozwoju Rady Europy i budżet państwa. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ponad siedem i pół tysiąca mieszkańców mieszkających na terenie obejmującym ponad 4 tysiące 800 hektarów. Sam wykup gruntów pod inwestycję pochłonął 1 milion 300 tysięcy złotych- Mamy ambitne plany, aby zrealizować tę inwestycje w tym roku, oczywiście jeśli nie będzie problemów od strony wodnej - zapowiedział Stefan Przywara z Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. - Zadanie obejmie rozbudowę wałów w kierunku Wisły czyli na tak zwanym międzywalu. Zostanie wykonana przesłona przeciwfiltracyjna u stopy wału na głębokości do dziesięciu metrów. Na skarpie zostanie wyłożona folia, która zostanie przykryta metrową warstwą gruntu. Poza budową wałów zadanie obejmuje budowę drogi przywałowej i naprawę dróg, które zostaną uszkodzone w wyniku dowożenia ziemi.

Uwaga mieszkańcy - będą utrudnienia!Konsorcjum to lider i dwie lokalne firmy. O tym jak będzie przebiegała budowa oraz wynikające z tego powodu uciążliwości dla mieszkańców mówi Ignacy Lipa, mówi prezes Zakładu Zadrzewień Zieleni i Rekultywacji w Tarnobrzegu, który dla zobrazowania wielkości zadania podaje liczby. - Zostanie użytych około 400 tysięcy metrów sześciennych ziemi, którą przewiozą ciężarówki - mówił prezes Lipa. - To daje nam 40 tysięcy kursów. Przyjmując 200 dni roboczych, wychodzi siedem kursów dziennie na jeden samochód. W porozumieniu z tarnobrzeskimi władzami wyznaczono trzy trasy dowozu materiałów i uzgodniono plany organizacji ruchu. To ulica Słomki. Druga droga biegnie w Zakrzowie, tak jak dojazd do oczyszczalni. Trzecia droga biegnie przez osiedle Wielowieś. To ulica Ogrodowa. Szczególnie w godzinach szczytu może być utrudniony przejazd. Mogą być blokowane wyjazdy. Od przyszłego tygodnia transport będzie odbywał się w ograniczonym zakresie, ale jeśli warunki pogodowe poprawią się, nie wykluczamy pracy na dwie zmiany.

Ruchoma przesłona Prace ruszą z dwóch stron jednocześnie. Od granicy z województwem świętokrzyskim oraz osiedla Skalna Góra w Tarnobrzegu, przy promie. - Tak gdzie jest dojazd do promu będzie rozbieralna zapora - tłumaczył prezes Lipa. - To odcinek 150 metrów, gdzie robimy tylko fundamenty. Będzie to zapora rozbieralna. Na wypadek dużej wody ustawia się to jak klocki Lego i jest zamknięte.

Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie