Wicepremier Mateusz Morawiecki mówił w Baranowie...

  Wicepremier Mateusz Morawiecki mówił w Baranowie Sandomierskim o przyszłości

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  O przyszłości stref ekonomicznych, wicepremier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji prasowej w baranowskim zamku . Obok Władysław Ortyl, marszałek
  1/3
  przejdź do galerii

  O przyszłości stref ekonomicznych, wicepremier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji prasowej w baranowskim zamku . Obok Władysław Ortyl, marszałek Podkarpacia. ©K. Tajs

  O projekcie stworzenia jednej, wielkiej strefy ekonomicznej w Polsce, mówił w piątek Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów podczas swojego pobytu w Zamku w Baranowie Sandomierskim, podczas jubileuszu 20-lecia Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Info z Polski - przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia


  (Źródło: vivi24)  - Obecnie dyskutujemy nad projektem z różnymi resortami - mówił Mateusz Morawiecki. - Intencja jest jasna. Chodzi nam o to, aby z jednej strony, dobrze zarządzane strefy ekonomiczne dalej takie pozostały. Jednak z drugiej strony planujemy poszerzyć obszar możliwości inwestycyjnych na zupełnie nowe tereny, względem których trudno sobie wyobrazić, że dziś tam można ściągać inwestorów. Kiedy cała Polska będzie jedną strefą i znajdzie się gospodarz regionu marszałek, prezydent czy wójt, który będzie potrafił przyciągnąć inwestora, aby były równe szanse dla powiatów i gmin, dla takich terenów które już działają w obrębie stref ekonomicznych, i takich, które nie są dziś częścią stref ekonomicznych.

  Zobacz galerię

  Wicepremier Morawiecki zapewnił, że kryteria w ramach nowego systemu ulg dla inwestorów zostały tak skonstruowane, aby preferować jednocześnie małe i średnie przedsiębiorstwa, które zwykle są polskie.

  Obecna ustawa o strefach ekonomicznych z 1994 roku wygasa w 2026 roku. Nowe przepisy dotyczące funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych zgodnie z zapowiedzią mają wejść w życie w przyszłym roku.

  Dlatego nowi inwestorzy będą traktowani według nowych zasad, ale jak zaznaczył wicepremier Mateusz Morawiecki w życie zostaną wprowadzone przepisy przejściowe. - Ci, którzy już mają ulgi nie zostaną potraktowani gorzej, niż dotychczas zostało to ustalone - zapewnił wicepremier Mateusz Morawiecki.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Atak nożownika w Stalowej Woli [RAPORT]

   Atak nożownika w Stalowej Woli [RAPORT]

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent