Wyjątkowo upojny maj

  (WW)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Maj, jak wino uderzył do głowy. Jeszcze nigdy tarnobrzescy strażnicy miejscy nie mieli do czynienia z tyloma pijanymi dziećmi. Komendant Straży Miejskiej Marek Bukała alarmuje: na 22 nietrzeźwe osoby, które odwieźliśmy do domów, prawie połowa to nieletni, którzy nie ukończyli siedemnastu lat.

  Ostatni przypadek był wyjątkowo drastyczny. Strażników wezwała mieszkanka osiedla Dzików. Z okna domu dojrzała, jak trzech chłopców ciągnie po ziemi bezwładnego pijanego kolegę. Mieli z wyglądu po trzynaście lat.

  - Czy chłopak był pod wpływem alkoholu, czy środka odurzającego, nie wiadomo. Miał trudności z oddychaniem i nie kontaktował. W każdym razie dyspozytorka pogotowia stwierdziła, że nie może wysłać karetki, bo wszystkie są w terenie. Nie było wyjścia. Zaryzykowaliśmy przewiezienie go do szpitala - mówi starszy inspektor Kazimierz Kiszka.

  Od 1 maja do wczoraj, dosłownie z chodników i ławek strażnicy ściągnęli już 12 pijanych nieletnich. Odwożą ich do domów i oddają w ręce dorosłych domowników.

  - Dziwna jest reakcja rodziców. Odbierając dziecko, mają do nas pretensje, atakują nas. Czy mam rozumieć, że lepiej je zostawić na trawniku albo poboczu? - pyta komendant Marek Bukała. O pijanych incydentach z udziałem uczniów za każdym razem powiadamiani są dyrektorzy szkół. Nie jest ważne, że dziecko upiło się po lekcjach.

  Od początku maja strażnicy wlepili 32 mandaty za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Tylko w ciągu ostatniej doby wypełnili pięć druków opiewających w sumie na pięćset złotych. Pijanych małoletnich nie spotyka, jak na razie, dotkliwa kara, oprócz połajanki w domu. Strażnicy zapobiegając demoralizacji, mogą kierować przeciwko nim sprawy do sądu dla nieletnich. Nie korzystali dotąd z tej możliwości.

  - Będziemy, jeśli ci młodzi ludzie ponownie będą wymagali naszej interwencji - zapowiada Bukała.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć