Bank warzyw i słodyczy

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czesław Łuszczki, prezes Stowarzyszenia "Tarnobrzeski Bank Żywności" w magazynie z warzywami.

  Czesław Łuszczki, prezes Stowarzyszenia "Tarnobrzeski Bank Żywności" w magazynie z warzywami. ©K. Tajs

  - Kiedy w marcu przeszedłem na emeryturę, bardzo brakowało mi zajęcia, stąd pomysł na stworzenie dość nietypowego banku - mówił Czesław Łuszczki, prezes stowarzyszenia. Wczoraj w Tarnobrzegu ruszył Bank Żywności, który będzie wspierał potrzebujących z siedmiu powiatów.

  Pana Czesława wspierają koledzy, którzy podobnie jak on, nie mogą pogodzić się z przejściem na emeryturę. Sposób zapełniania magazynów jest bardzo prosty. Bank nie wybiera między darowiznami. Przyjmuje to wszystko, co oferują mu działające na rynku firmy, oczywiście z zastrzeżeniem odpowiedniej daty przydatności do spożycia i jakości towaru.

  - Jeździmy do rolników, mówimy o naszej inicjatywie - mówi jeden z członków stowarzyszenia. - Ludzie nam ufają. Rozumieją ludzką biedę. Zebraliśmy już 25 ton buraków, 3 tony kapusty. Dzisiaj rolnik obdarował nas dużą ilością kalafiorów.

  Z warzyw i artykułów spożywczych zgromadzonych w banku nie będą mogli skorzystać indywidualni odbiorcy. Dary są przekazywane do instytucji oraz organizacji pozarządowych wspierających najuboższych. To Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie, hospicja, domy dziecka i domy pomocy społecznej.

  - Nasz teren pomocy to siedem powiatów na terenie byłego województwa tarnobrzeskiego i nie tylko - dodaje prezes Łuszczki. - Będziemy dostarczali żywność do powiatów: tarnobrzeskiego, staszowskiego, niżańskiego, mieleckiego, kolbuszowskiego, sandomierskiego. Jeśli będziemy pukali do indywidualnych rolników i firm, prosimy o zrozumienie. Zbieramy dla tych, którzy znaleźli się w trudniej sytuacji życiowej, dla tych którzy liczą na pomoc innych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć