Nie tylko Tłoki

  (WW)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Gerhard Boehm, wiceprezydent koncernu Federal Mogul zapowiedział realizację kolejnych inwestycji w Gorzycach.

  Gerhard Boehm, wiceprezydent koncernu Federal Mogul zapowiedział realizację kolejnych inwestycji w Gorzycach. ©M. Radzimowski

  Wicepremier Jerzy Hausner wręczył pierwsze zezwolenie na działalność w gorzyckiej podstrefie ekonomicznej firmie ALUMETAL SA z Kęt. Spółka wybuduje tu odlewnię. M. Radzimowski

  Wicepremier Jerzy Hausner wręczył pierwsze zezwolenie na działalność w gorzyckiej podstrefie ekonomicznej firmie ALUMETAL SA z Kęt. Spółka wybuduje tu odlewnię.
  (fot. M. Radzimowski)

  - Przeniesienie tu produkcji naszych wycieraczek "champion" to kwestia jeszcze rozważana. Ale na pewno będziemy wdrażać inwestycje na znacznie większą skalę, też związane z tłokami, o bardziej zaawansowanej technologii - zapewnił Gerhard Boehm, wiceprezydent zarządu światowej korporacji Federal Mogul SA, w zakładzie koncernu w Gorzycach, gdzie produkcji tłoków przyglądał się w piątek wicepremier Jerzy Hausner.

  Na kolejne inwestycje Federal Mogul w gminie przyjdzie trochę poczekać; Gerhard Boehm nie zdradził szczegółów i terminu nowej inwestycji.
  Tymczasem nowe miejsca pracy szykują w Gorzycach dostawcy motoryzacyjnego koncernu. Pierwszą jest spółka "Alumetal" z Kęt w Małopolsce, produkująca aluminiowe stopy odlewnicze do największych międzynarodowych koncernów samochodowych m.in. Skoda, Seat, Toyota, Stahlschmidt.

  Krzysztof Błasiak, prezes zarządu firmy odebrał w gorzyckiej fabryce Federal Mogul z rąk wicepremiera Jerzego Hausnera pierwsze zezwolenie na działalność w miejscowej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Wybudujemy odlewnię, co zwiększy moc produkcyjną zakładu do 80 tysięcy ton stopów rocznie. Na początek zatrudnimy 54 osoby - powiedział Błasiak.

  Marek Indyk, dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dodał, że wkrótce kolejny dostawca Federal Mogul przeniesie swoją produkcję do Gorzyc. - Będzie to produkcja rdzeni do tłoków. Przybędzie 70 miejsc pracy - poinformował Marek Indyk, swoim zwyczajem nie ujawnił nazwy firmy. Za miesiąc firma otrzyma zezwolenie na działalność w gorzyckiej podstrefie, która powstała dopiero w kwietniu tego roku, niejako w odpowiedzi na zainteresowanie inwestorów tym terenem.

  - Tam, gdzie strefa powstała, firmy przychodzić nie chcą, a tam gdzie się strefę przenosi przychodzą - zażartował Jerzy Hausner oceniając działalność TSSE i jej imponujący zasięg; strefa sięga aż pod Warszawę i wschodnie granice kraju. Deklarował jej promocję "wszędzie, gdzie tylko możliwe". Podsumowując wizytę w regionie obwołał się szefem nieformalnego stowarzyszenia promocji gospodarczej Podkarpacia.  Prężni i znani

  Produkujący m.in. tłoki i sworznie do silników samochodowych i sprężarek, felgi aluminiowe Federal Mogul SA w Gorzycach jest oddziałem światowego amerykańskiego koncernu - dostawcy komponentów motoryzacyjnych.

  Powstał w 2001 roku po przejęciu WSK Gorzyce przez Federal Mogul SA. Zatrudnia 1750 osób. Kapitał akcyjny spółki w Gorzycach wynosi 154.139.800 zł. Produkty zakładu są cenią sobie najwięksi producenci samochodów osobowych i ciężarowych: Volkswagen, Gm/Opel, Daimler Chrysler/Mercedes, Peugot, Renault, Audi, Volvo, Bmw. To również największy i najbogatszy zakład na terenie gorzyckiej gminy, sponsor piłkarskiego klubu Tłoki Gorzyce. Wójt Gorzyc Stanisław Krawiec ocenia, że podatki od nieruchomości, jakie płaci firma, stanowią jedną dziesiątą rocznego budżetu gminy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć