Sikawką w sędziego

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kilkaset osób gorąco dopingowało strażackie ekipy, startujące w IV Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu tarnobrzeskiego, rozgrywanych w niedzielę w Nowej Dębie. Na brak emocji nie mogli narzekać ani startujący strażacy, ani sędziowie zawodów - niektórzy z nich musieli uciekać przed strażackimi sikawkami...

  Regułą zawodów pożarniczych jest, że emocje rosną w miarę upływu czasu. W niedzielę rywalizacja stała na wysokim poziomie, bo walczyły najlepsze jednostki ochotniczych straży pożarnych z poszczególnych gmin powiatu.

  Tradycyjnie, na początku pole do popisu mieli najmłodsi pożarnicy, którzy do pożaru co prawda wyjeżdżać jeszcze nie mogą, ale w zawodach startują bardzo chętnie. W gronie dziewczęcych młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowały z sobą ekipy z Gorzyc, Skopania i Żupawy. Po sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym, zwycięstwo przypadło MDP Skopanie, drugą lokatę zajęły Gorzyce, trzecią Żupawa.

  W gronie chłopców walczyły także trzy zespoły: Orliska (gmina Gorzyce), Durdy i Stale. Drugą lokatę po sztafecie, młodzi pożarnicy z Orlisk poprawili w ćwiczeniu z sikawką i ostatecznie wygrali, pokonując Durdy i Stale.

  Suszeniem ubrań i butów zakończył się dla dwóch sędziów zawodów start kobiecych ekip. Podczas ćwiczenia bojowego jednej z pań w mundurach ciśnienie wody zaczęło rzucać wężem i strumień wody poleciał prosto w sędziego, który rzucił się do ucieczki. A potem startowały Sokolniki. Panie swój start postanowiły zakończyć wzajemnym polewaniem wodą. Przy okazji ubrania musieli suszyć sędziowie. W końcowej klasyfikacji zwyciężył zespół OSP Sobów, przed Skopaniem, Sokolnikami i Stalami.

  Męska rywalizacja dostarcza zawsze najwięcej emocji, bo jest najbardziej prestiżowa. To, kto przez najbliższy rok będzie wiódł prym w powiecie tarnobrzeskim i wystartuje w zawodach na szczeblu województwa, okazało się dopiero po "bojówce". Ostatecznie najlepszą męską ekipą OSP na terenie powiatu jest Skopanie, które pozostawiło za sobą Trześń, Sobów, Jadachy, Nową Dębę i Stale.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć