Sikawką w sędziego

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kilkaset osób gorąco dopingowało strażackie ekipy, startujące w IV Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu tarnobrzeskiego, rozgrywanych w niedzielę w Nowej Dębie. Na brak emocji nie mogli narzekać ani startujący strażacy, ani sędziowie zawodów - niektórzy z nich musieli uciekać przed strażackimi sikawkami...

  Regułą zawodów pożarniczych jest, że emocje rosną w miarę upływu czasu. W niedzielę rywalizacja stała na wysokim poziomie, bo walczyły najlepsze jednostki ochotniczych straży pożarnych z poszczególnych gmin powiatu.

  Tradycyjnie, na początku pole do popisu mieli najmłodsi pożarnicy, którzy do pożaru co prawda wyjeżdżać jeszcze nie mogą, ale w zawodach startują bardzo chętnie. W gronie dziewczęcych młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowały z sobą ekipy z Gorzyc, Skopania i Żupawy. Po sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym, zwycięstwo przypadło MDP Skopanie, drugą lokatę zajęły Gorzyce, trzecią Żupawa.

  W gronie chłopców walczyły także trzy zespoły: Orliska (gmina Gorzyce), Durdy i Stale. Drugą lokatę po sztafecie, młodzi pożarnicy z Orlisk poprawili w ćwiczeniu z sikawką i ostatecznie wygrali, pokonując Durdy i Stale.

  Suszeniem ubrań i butów zakończył się dla dwóch sędziów zawodów start kobiecych ekip. Podczas ćwiczenia bojowego jednej z pań w mundurach ciśnienie wody zaczęło rzucać wężem i strumień wody poleciał prosto w sędziego, który rzucił się do ucieczki. A potem startowały Sokolniki. Panie swój start postanowiły zakończyć wzajemnym polewaniem wodą. Przy okazji ubrania musieli suszyć sędziowie. W końcowej klasyfikacji zwyciężył zespół OSP Sobów, przed Skopaniem, Sokolnikami i Stalami.

  Męska rywalizacja dostarcza zawsze najwięcej emocji, bo jest najbardziej prestiżowa. To, kto przez najbliższy rok będzie wiódł prym w powiecie tarnobrzeskim i wystartuje w zawodach na szczeblu województwa, okazało się dopiero po "bojówce". Ostatecznie najlepszą męską ekipą OSP na terenie powiatu jest Skopanie, które pozostawiło za sobą Trześń, Sobów, Jadachy, Nową Dębę i Stale.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć