Pobili rok temu

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Surowe kary zapadły we wtorek przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu w procesie dziewięciu młodych mężczyzn, oskarżonych o bestialskie pobicie przed barem "Gawęda" w Grębowie (powiat tarnobrzeski).

  Przypomnijmy, że zdarzenia, o których była mowa w akcie oskarżenia, rozegrały się niemal dokładnie rok temu - 1 listopada, we Wszystkich Świętych. Przed barem "Gawęda" było wtedy wiele osób i to na ich oczach napastnicy pobili mieszkańca Grębowa, Piotra Jodłowskiego oraz Adama B., który stanął w obronie bitego kolegi. Do Jodłowskiego doskoczyło kilku młodych mężczyzn. Przewrócili go na ziemię i kopali po brzuchu. Następnego dnia w tarnobrzeskim szpitalu przeszedł ciężką operację.

  W trakcie prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że zatrzymani w sprawie "Gawędy" mężczyźni kilka miesięcy wcześniej byli prowodyrami bijatyki podczas festynu muzycznego w Przyszowie (powiat niżański). Wtedy swoje ofiary tłukli pięściami, kopali, bili sztachetami z płotu i kijami bejsbolowymi. Sprawy pobić połączono i rozpatrywano łącznie.

  Na ławie oskarżonych zasiadło dziewięciu młodych mężczyzn, z których trzech przyznało się do zarzutów. W procesie zeznawało kilku świadków, którzy byli wyraźnie zastraszeni lub poinstruowani odnośnie składania zeznań. Zmieniali swoje wersje, kluczyli i gubili się w swoich wersjach.

  Kończąc mowę końcową prokurator domagał się kar od dwóch do ośmiu lat więzienia. W jego ocenie sprawcy tych bestialskich pobić zasługują na szczególne potępienie i surową karę.

  Sąd nie dopatrzył się winy odnośnie dwóch oskarżonych - Lucjana P. i Jacka S., dlatego uniewinnił ich. O tych dwóch mężczyznach w czasie procesu świadkowie nie wypowiadali się negatywnie, nikt też nie twierdził, że brali udział w bójkach. Siedmiu sprawców pobić sąd skazał na kary dwóch lat pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzyletni okres próby, najsurowsze kary czekały na "najbardziej aktywnych" - Witold R. dostał 4,5 roku, a Krzysztof R. trzy lata więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć