Walnie i międzynarodowo

  Walnie i międzynarodowo

  /lev/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Danny Louis i Adam Kulczycki podzielili się swoimi uwagami, związanymi z działaniem rzeszowskiego Stowarzyszenia Polsko-Francuskiego.

  Danny Louis i Adam Kulczycki podzielili się swoimi uwagami, związanymi z działaniem rzeszowskiego Stowarzyszenia Polsko-Francuskiego. ©J. Lewicka

  Stowarzyszenie Komitet Miast Bliźniaczych Nowa Dęba - Fermoy - Ploemeur na walnym zebraniu w czwartek wybrało pięcioosobowy zarząd oraz trzyosobową Komisję Rewizyjną.

  Stowarzyszenie działa od początku września na terenie miasta i gminy Nowa Dęba. Prezesem Komitetu został Ryszard Janczyk, jego zastępcą - Piotr Szypuła. Prezesem Komisji Rewizyjnej został Zygmunt Kamiński, a jego zastępcami Antoni Macharek i Aleksander Sawicki. Przy wyborze kierowano się zasadą, że dobre stowarzyszenie powinno być "mieszanką rutyny i młodości".

  Walne zebranie uświetniło przybycie gości, prezesa i wiceprezesa Stowarzyszenia Polsko-Francuskiego, działającego w Rzeszowie.
  Prezes Danny Louis mówił o swojej organizacji jako swoistej oazie kontaktowej wszystkich osób zainteresowanych kulturą francuską. - Zresztą z zapotrzebowania na kulturę francuską zrodziło się nasze stowarzyszenie - stwierdził. Wiceprezes stowarzyszenia Adam Kulczycki pochwalił nowodębską inicjatywę. - Jest ona tym lepsza, że wspiera ją samorząd, a to jest gwarancją rozwoju. My nie mamy takiego szczęścia, bo jak dotychczas wojewoda podkarpacki Jan Kurp nie wykazał jakiegokolwiek zainteresowania naszą organizacją.

  Kulczycki podzielił się doświadczeniem, opowiadał o odbywających się corocznie międzynarodowych wymianach, organizowanych kursach języka francuskiego dla członków organizacji, wykładach i pogadankach na temat Francji w aspekcie kulturalno-gospodarczym.

  - Jesteśmy w Europie, jesteśmy więc skazani, w sensie pozytywnym, na siebie, dlatego organizacje mające na celu rozwój stosunków międzynarodowych są najlepszą inwestycją na przyszłość - dodał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć