Walnie i międzynarodowo

  Walnie i międzynarodowo

  /lev/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Danny Louis i Adam Kulczycki podzielili się swoimi uwagami, związanymi z działaniem rzeszowskiego Stowarzyszenia Polsko-Francuskiego.

  Danny Louis i Adam Kulczycki podzielili się swoimi uwagami, związanymi z działaniem rzeszowskiego Stowarzyszenia Polsko-Francuskiego. ©J. Lewicka

  Stowarzyszenie Komitet Miast Bliźniaczych Nowa Dęba - Fermoy - Ploemeur na walnym zebraniu w czwartek wybrało pięcioosobowy zarząd oraz trzyosobową Komisję Rewizyjną.

  Stowarzyszenie działa od początku września na terenie miasta i gminy Nowa Dęba. Prezesem Komitetu został Ryszard Janczyk, jego zastępcą - Piotr Szypuła. Prezesem Komisji Rewizyjnej został Zygmunt Kamiński, a jego zastępcami Antoni Macharek i Aleksander Sawicki. Przy wyborze kierowano się zasadą, że dobre stowarzyszenie powinno być "mieszanką rutyny i młodości".

  Walne zebranie uświetniło przybycie gości, prezesa i wiceprezesa Stowarzyszenia Polsko-Francuskiego, działającego w Rzeszowie.
  Prezes Danny Louis mówił o swojej organizacji jako swoistej oazie kontaktowej wszystkich osób zainteresowanych kulturą francuską. - Zresztą z zapotrzebowania na kulturę francuską zrodziło się nasze stowarzyszenie - stwierdził. Wiceprezes stowarzyszenia Adam Kulczycki pochwalił nowodębską inicjatywę. - Jest ona tym lepsza, że wspiera ją samorząd, a to jest gwarancją rozwoju. My nie mamy takiego szczęścia, bo jak dotychczas wojewoda podkarpacki Jan Kurp nie wykazał jakiegokolwiek zainteresowania naszą organizacją.

  Kulczycki podzielił się doświadczeniem, opowiadał o odbywających się corocznie międzynarodowych wymianach, organizowanych kursach języka francuskiego dla członków organizacji, wykładach i pogadankach na temat Francji w aspekcie kulturalno-gospodarczym.

  - Jesteśmy w Europie, jesteśmy więc skazani, w sensie pozytywnym, na siebie, dlatego organizacje mające na celu rozwój stosunków międzynarodowych są najlepszą inwestycją na przyszłość - dodał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć