Dla 400 z wyrokami

  /lev/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Józef Czekalski, 10 listopada podpisał akt notarialny, stanowiący o wykupie gruntów pod rozbudowę więzienia i aresztu śledczego w Chmielowie.

  Zakupiono trzy hektary gruntu, z czego połowa zostanie przekazana bezpośrednio pod rozbudowę. - Taki był warunek dotychczasowych właścicieli siedmiu działek rolnych z Chmielowa. Na terenie półtora hektara zbudowane zostaną nowe pawilony: więzienny i administracyjny.
  Pawilon socjalny nie ulegnie zmianom, bo już został przystosowany do większej liczby więźniów. Na pozostałych terenach będą zrobione boiska, miejsca spacerowe itp. - tłumaczy Główny inspektor ds. Infrastruktury w nowodębskim UMiG, Aleksander Mokrzycki.

  Liczba pensjonariuszy wzrośnie dwukrotnie, do 400 osób, a będą to przede wszystkim aresztanci z końcówką wyroków, którzy dopuścili się czynów o lekkiej szkodliwości społecznej, umieszczeni w dwóch oddziałach: dla mniej i bardziej groźnych przestępców.

  Więzienie z aresztem przestanie być pododdziałem Aresztu Śledczego w Nisku i stanie się samodzielną jednostką penitencjarną z pełną administracją. Dzięki temu powstanie od 50 do 70 nowych miejsc pracy i władze Nowej Dęby nie ukrywają, że liczą na to, że pracę znajdą mieszkańcy miasta i gminy Nowej Dęby. Potrzebni będą strażnicy, dozorcy, wychowawcy, pracownicy administracyjni. Zniknie też konieczność dowożenia zatrzymanych osób z Rzeszowa, bo tam znajduje się najbliższy dla północnego Podkarpacia areszt. Dowożenie pensjonariuszy było uciążliwe dla sądów i prokuratur z okręgu tarnobrzeskiego, bo wiązało się z wysokimi kosztami oraz angażowaniem zbyt wielu funkcjonariuszy.

  Pieniądze pochodzić będą z Centralnego Zarządu Więziennictwa. Gmina dołoży do inwestycji 60 tysięcy złotych.

  Jak zapewnił dyrektor Centralnego Zarządu Służby Więziennej Jan Pyrcak, budowa ruszy już w pierwszej połowie 2005 roku i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynki powstaną w ciągu przyszłego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć