Gwałciciel za kraty

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na pięć lat pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał 29-letniego mieszkańca miasta, który w styczniu tego roku zgwałcił 20-latkę. Prokuratura złoży apelację do sądu wyższej instancji, domagając się wyższego wymiaru kary. Argumentem jest recydywa - to dla tarnobrzeżanina już czwarty wyrok za zgwałcenie!

  Dramat dziewczyny, z którego nie może się otrząsnąć do tej pory, rozegrał się 12 stycznia tego roku w jednym z mieszkań w tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle. 20-latka znała gwałciciela z widzenia. Ostatnio go nie widywała - odsiadywał pięcioletni wyrok za gwałt, o czym dziewczyna nie miała pojęcia. Feralnego dnia spotkali się w sklepie.

  - Zaprosił mnie na kawę. Jestem chora na padaczkę i nie piłam ani grama alkoholu, choć on mówił u prokuratora, że piłam - wspominała dziewczyna. - Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że sama go sprowokowałam, bo tak nie było.

  29-latek zgwałcił swoją ofiarę. Na jej krzyki nikt z sąsiadów nie zareagował. Na odchodne sprawca zagroził, że jeśli komukolwiek piśnie słowo, to ją zabije, gdy już wyjdzie z więzienia. Został zatrzymany bardzo szybko. Wizyta policjantów specjalnie go nie zdziwiła. W więzieniu spędził już osiem lat. Przed sądami udowodniono mu gwałt i dwa usiłowania. Pierwszy raz zgwałcił współwychowankę zakładu poprawczego, w którym przebywał.

  Tym razem Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał tarnobrzeżanina na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Z takim wymiarem nie zgadza się prokuratura.

  - Złożymy apelację od tego wyroku do sądu drugiej instancji. Domagamy się dziesięciu lat więzienia, bo dotychczasowe lata, jakie oskarżony spędził w więzieniu, niczego go nie nauczyły - mówi prokurator Małgorzata Bokwa z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu.

  Wniosek prokuratury wydaje się być słuszny, tym bardziej że mężczyzna zgwałcił zaledwie kilka miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego. Miał też rzekomo zgwałcić 20-letniego mieszkańca Tarnobrzega, ale ten nie zdecydował się na złożenie doniesienia.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ustalanie wyroku za gwałt na 20-latce było bardzo burzliwe. Zdania sędziego i dwóch ławników zasiadających w składzie orzekającym odnośnie wyroku były sprzeczne. W tajnym głosowaniu ławnicy chcieli uniewinnienia oskarżonego, ostatecznie jednak sędzia przekonał ich, że dla tak bezwzględnego zwyrodnialca miejsce jest tylko w więzieniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć