Przedszkolaki na badania

  Przedszkolaki na badania

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rodzice tarnobrzeskich przedszkolaków mogą bezpłatnie przebadać swoje pociechy, żeby sprawdzić czy nie mają pasożytów przewodu pokarmowego. Akcję, która potrwa do końca roku, prowadzi tarnobrzeska delegatura Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

  Badania przeznaczone są przede wszystkim dla przedszkolaków, bo jak tłumaczą pracownicy "Sanepidu", właśnie w przedszkolach występuje największe zagrożenie "złapania" pasożytów przewodu pokarmowego.

  - Wspólna piaskownica, huśtawki i zabawki zwiększają ryzyko - tłumaczy jedna z pracownic WSSE. - Wiele chorób przenoszonych jest drogą zewnętrzną, stąd potrzeba organizowania badań.

  Jedno badanie kosztuje 17 zł. Dzięki akcji rodzice nie płacą nic. Do tej pory z darmowych badań skorzystało 70 dzieci. U żadnego nie wykryto pasożytów.

  - To nas bardzo cieszy - dodaje pracownica "Sanepidu". - Natomiast martwi nas, że w akcji od lat uczestniczą te same przedszkola. Ofertę wysyłamy do wszystkich placówek. Mówimy tam o korzyściach i zaletach akcji, mimo to nadal nie możemy zachęcić rodziców.

  Zachęcać nie trzeba dyrektorki i personelu Przedszkola nr 4 w Tarnobrzegu, którzy przy każdej okazji wspominają rodzicom o możliwości przeprowadzenia badań.

  - Jesteśmy placówką o profilu ekologicznym - mówi Krystyna Wrońska, dyrektor przedszkola. - Skoro są możliwości skorzystania z tego typu badań, to dlaczego w nich nie uczestniczyć? Realizujemy wiele programów edukacyjnych. Mówimy o konieczności dbania o higienę osobistą, zdrowym odżywaniu. Akcja "Sanepidu" to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej że jest bezpłatna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć