Walczą o pracownię

  /edur/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czy w tarnobrzeskim szpitalu będzie pracownia hemodynamiki?

  Czy w tarnobrzeskim szpitalu będzie pracownia hemodynamiki? ©E. Urbaniak

  Tarnobrzescy radni miejscy zaapelowali do władz wojewódzkich o umieszczenie pracowni hemodynamiki w szpitalu w Tarnobrzegu. Miejscowy szpital walczy o to ze stalowowolskim.

  O staraniach dyrekcji szpitali pisaliśmy 15 lutego. Przypomnijmy. Tarnobrzeski szpital ma gotowy blok szpitalny. Na uruchomienie pracowni hemodynamiki placówka potrzebuje sześć milionów złotych. 14 milionów więcej musi mieć na to szpital w Stalowej Woli. Chce bowiem wybudować oddzielny blok operacyjny z salami operacyjnymi i zapleczem diagnostycznym.

  - Stalowa Wola ma o tyle ułatwioną sytuację, że uzyskała pozytywną opinię krajowego i wojewódzkiego konsultanta w tym zakresie - podkreślał radny Stanisław Banaszak.

  - Ale nie mają pawilonu, a my mamy całą infrastrukturę - mówili inni radni. I wyliczali kolejne atuty tarnobrzeskiego szpitala: wysoką rangę w rankingach, fakt, że jest to placówka wojewódzka, a nie powiatowa, tak jak w sąsiednim mieście.

  - U nas uruchomienie pawilonu będzie kosztować mniej, po co więc wydawać więcej publicznych pieniędzy? - mówił wiceprezydent miasta Wiktor Stasiak.

  Radni proponowali, by nagłośnić ten temat. - Proponuję, żeby napisać list otwarty, gdzie tylko to możliwe: do parlamentarzystów, ministrów - mówił Stanisław Wiącek.

  Przewodniczący Rady Tadeusz Zych obiecał, że jeśli radni dadzą mu dyspozycje, wystosuje list otwarty w tej sprawie. Oczywiście dyspozycję otrzymał.  MIASTO DOŁOŻY

  Wiktor Stasiak, zastępca prezydenta Tarnobrzega: - Prezydent miasta zadeklarował pomoc w utworzeniu pracowni hemodynamiki w tarnobrzeskim szpitali. Moglibyśmy przeznaczyć na to 10-15 procent kosztów jej utworzenia, oczywiście musiałaby być na to zgoda Rady Miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć