Kupili biurowiec dla dłużników

  Kupili biurowiec dla dłużników

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ponad 200 lokatorów zalegających z płatnościami za czynsz zostanie przeniesionych do mieszkań socjalnych, które powstaną w biurowcu przy ulicy Moniuszki 5 w Tarnobrzegu. Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa na potrzeby mieszkań socjalnych zaadaptuje budynek, który kupiła od Tarnobrzeskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego "Tarbud".

  Będzie to już drugi blok socjalny dla dłużników TSM.

  - Nasze ekipy remontowe już weszły do budynku - mówi Stanisław Widz, wiceprezes spółdzielni.
  - W biurowcu znajduje się 70 pomieszczeń. Na parterze będą działały firmy usługowe. Nie wszystkie pokoje nadają się do zamieszkania. Musimy je zaadaptować. Montujemy kuchenki i przygotowujemy łazienki, które będą wspólne na piętrach.

  Do bloku będą kierowani lokatorzy, zalegający z płatnością za czynsz w obecnie zajmowanych mieszkaniach. W zależności od liczy osób w rodzinie, dłużnicy otrzymają jedno- lub dwupokojowe mieszkania.

  - Mamy 50 lokatorów z sądowymi wyrokami komorniczymi - dodaje Stanisław Widz. - Właśnie ci lokatorzy przejdą do nowego bloku w pierwszej kolejności. Jeśli kogoś nie stać na opłacenie czynszu w 60-metrowym lokalu, może będzie to robił zajmując 15 metrów.

  Jednak spółdzielnia potrzebuje znacznie więcej mieszkań socjalnych. Z ośmiu tysięcy lokatorów zaległości czynszowe ma ponad połowa. - Łączne zadłużenie przekroczyło już sześć milionów złotych - dodaje Wiesława Jasłowska, wiceprezes TSM. - Za jeden miesiąc zalega nam 25 procent dłużników. Tych, którzy nie płacą już za trzy miesiące mamy 51 procent.

  W blokach spółdzielni jest najwięcej mieszkań o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Czynsz w takim lokalu wynosi 300 złotych.

  - Właśnie w takich mieszkaniach mamy najwięcej dłużników - dodaje pani wiceprezes. - W następnej kolejności na potrzeby mieszkań socjalnych zaadaptujemy budynek w osiedlu Mokrzyszów, po byłym zakładzie wodociągowym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć