Ożywią Tarnobrzeg

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Nad przygotowaniem programu ożywienia miasta pracowaliśmy ponad trzy miesiące, dziś przedstawiamy efekt finalny - mówił na spotkaniu w Urzędzie Miasta Andrzej Wójtowicz, wiceprezydent Tarnobrzega. Z propozycjami ożywienia gospodarczego i turystycznego miasta zapoznali się między innymi radni i lokalni przedsiębiorcy.

  Dokładna nazwa programu to: "Projekt rewitalizacji terenów miejskich i poprzemysłowych w Tarnobrzegu".
  - Tworząc projekt zaprosiliśmy do współpracy 300 różnych instytucji - dodaje wiceprezydent. - Zależało nam, aby swój wkład w rozwój miasta mieli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele urzędów i radni. Na nasz apel odpowiedziało około 30 procent osób. Dzięki ich wskazówkom i pomysłom udało nam się opracować program, zawierający wiele komponentów z różnych sfer życia.

  Program jest bardzo obszerny. Opisuje modernizację pałacu w Dzikowie, odbudowę lokalnych dróg i zagospodarowanie terenu wokół powstającego jeziora po byłym wyrobisku siarki w Machowie. Na wdrożenie programu samorząd Tarnobrzega dał sobie osiem lat.

  - Słabością programu jest jego koszt - ubolewa wiceprezydent. - Na realizację wszystkich pomysłów i zadań uwzględnionych w programie potrzebujemy około 250 milionów złotych. Liczymy na to, że połowę sumy wyłoży Unia Europejska. Z kasy miasta w ciągu ośmiu lat możemy wydać 80 milionów. Brakuje ponad 40 milionów złotych, których poszukamy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska lub Krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

  Jednym z uczestników spotkania był Stanisław Skoczylas, radny Tarnobrzega. - Taki program dla miasta jest niezbędny - przekonuje radny. - Za kilkanaście miesięcy napełni się wyrobisko po kopani w Machowie. Teren wokół zalewu trzeba zagospodarować, rozbudować gastronomię, stworzyć bazę turystyczną. Miasto do tej pory dysponuje zaledwie trzema hektarami ziemi wokół zalewu. Dyrekcja Kopalni w Machowie obiecała przekazać na rzecz miasta kolejne trzy hektary. Już teraz trzeba myśleć o budowie niezbędnej infrastruktury drogowej, wodociągach i kanalizacji. Dlatego ten program jest potrzebny.

  Nad projektem będą pracować jeszcze poszczególne komisje Rady Miasta. Jego realizacja zależy od decyzji radnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć