Gorzyce i Ślęzaki

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Drużyny Gimnazjum w Gorzycach oraz Szkoły Podstawowej w Ślęzakach tryumfowały w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2005 powiatu tarnobrzeskiego. Finaliści zaprezentowali wysokie umiejętności teoretyczne i praktyczne.

  - Takie konkursy są niezwykle ważne, z czego nie wszyscy sobie może zdają sobie sprawę. Te dzieci i młodzież umieją poruszać się po drodze, znają przepisy, prawa swoje i innych uczestników ruchu drogowego. I zapamiętają to na całe życie - mówi Józef Pokusa, szef sekcji Ruchu Drogowego tarnobrzeskiej policji.

  W czwartkowym turnieju rozegranym na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, udział wzięły trzyosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych i miejskich powiatu tarnobrzeskiego. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów.

  Na początku zawodnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi zasad ruchu drogowego. Potem przyszła kolej na praktykę - jazdę rowerem po torze przeszkód, gdzie liczyła się precyzja i czas.

  Ostatecznie w gronie "podstawówek" najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Ślęzakach: Agata Kołodziej, Katarzyna Zbyrad, Katarzyna Pałeczka. Opiekunem jest Grzegorz Koptyra. Wśród starszych wygrało Gimnazjum z Gorzyc, w którego zespole wystąpili: Wojciech Ferenc, Michał Pizur i Kamil Pichla. Opiekunem jest Janusz Gorczyca.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, których fundatorami byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, optyk Janusz Kosiński, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Teresy Wdowiak, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe "Compensa", Korporacja Ubezpieczeniowa "Filar" i Towarzystwo Ubezpieczeń "Samopomoc". Nad całością turnieju czuwali policjanci z tarnobrzeskiej drogówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć