Gorzyce i Ślęzaki

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Drużyny Gimnazjum w Gorzycach oraz Szkoły Podstawowej w Ślęzakach tryumfowały w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2005 powiatu tarnobrzeskiego. Finaliści zaprezentowali wysokie umiejętności teoretyczne i praktyczne.

  - Takie konkursy są niezwykle ważne, z czego nie wszyscy sobie może zdają sobie sprawę. Te dzieci i młodzież umieją poruszać się po drodze, znają przepisy, prawa swoje i innych uczestników ruchu drogowego. I zapamiętają to na całe życie - mówi Józef Pokusa, szef sekcji Ruchu Drogowego tarnobrzeskiej policji.

  W czwartkowym turnieju rozegranym na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, udział wzięły trzyosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych i miejskich powiatu tarnobrzeskiego. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów.

  Na początku zawodnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi zasad ruchu drogowego. Potem przyszła kolej na praktykę - jazdę rowerem po torze przeszkód, gdzie liczyła się precyzja i czas.

  Ostatecznie w gronie "podstawówek" najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Ślęzakach: Agata Kołodziej, Katarzyna Zbyrad, Katarzyna Pałeczka. Opiekunem jest Grzegorz Koptyra. Wśród starszych wygrało Gimnazjum z Gorzyc, w którego zespole wystąpili: Wojciech Ferenc, Michał Pizur i Kamil Pichla. Opiekunem jest Janusz Gorczyca.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, których fundatorami byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, optyk Janusz Kosiński, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Teresy Wdowiak, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe "Compensa", Korporacja Ubezpieczeniowa "Filar" i Towarzystwo Ubezpieczeń "Samopomoc". Nad całością turnieju czuwali policjanci z tarnobrzeskiej drogówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć