Pięć lat za śmierć

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rozpędzony "polonez" najpierw uderzył w 73-letniego Jana Cz., ułamek sekundy później w 46-letniego Stanisława D. Obaj piesi zginęli na miejscu. Kierowca auta był tak zamroczony alkoholem, że dopiero po upływie 3,5 sekundy od uderzenia zaczął hamować. Wczoraj Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu prawomocnym wyrokiem skazał na pięć lat więzienia sprawcę tego tragicznego wypadku, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku w Grębowie, powiat tarnobrzeski.

  22 sierpnia, w niedzielę, w Grębowie odbywały się dożynki gminne.
  Gdy rolnicy dziękowali Bogu za plony, 24-latek z Poręb Furmańskich pił piwo, a potem tanie wino. A potem, jak gdyby nigdy nic, jeździł swoim autem. Gdy któryś z trzeźwych kolegów chciał kierować, spotkał się z agresją właściciela samochodu.

  - Oskarżony w sposób zuchwały i z pełną premedytacją siadał za kierownicę. Trudno w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać jego negatywne zachowanie po wypadku, jak również wcześniej - mówił wczoraj prokurator Janusz Woźnik z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, podczas rozprawy apelacyjnej.

  Feralnego dnia wieczorem 24-latek wracał samochodem z Grębowa do Poręb Furmańskich, gdzie mieszkał. Dwaj mężczyźni szli prawą stroną jezdni, prowadząc rower. Szli nieprawidłowo. Nagle z tyłu nadjechał "polonez"...

  Podczas śledztwa okazało się, że 24-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Trzeźwi nie byli też piesi, ofiary wypadku, co jednak nie mogło być w tym przypadku znaczącym dowodem przemawiającym na korzyść oskarżonego.

  Sąd Rejonowy skazał 24-latka na pięć lat pozbawienia wolności, na dziesięć lat odbierając mu też prawo jazdy. Od tego wyroku apelację złożył obrońca.

  - Oskarżony wyraża pełną skruchę, pojednał się też z bliskimi ofiar, które wybaczyły mu w pewnym sensie. Wnoszę o niższą karę dla niego - mówił mecenas Ryszard Lubera.

  Sąd Okręgowy utrzymał w mocy poprzedni wyrok, który stał się tym samym prawomocny. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć