Rekordowy "Bartosz"

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sławomir Wiatrowski, prezes Zarządu "Integracji", nagradza jedną z zawodniczek.

  Sławomir Wiatrowski, prezes Zarządu "Integracji", nagradza jedną z zawodniczek. ©K. Tajs

  Sławomir Wiatrowski, prezes Zarządu "Integracji", nagradza jedną z zawodniczek.

  Sławomir Wiatrowski, prezes Zarządu "Integracji", nagradza jedną z zawodniczek. ©K. Tajs

  Nieoficjalny rekord świata - 135 kilogramów w kategorii młodzików, ważących poniżej 82,5 kilograma, padł podczas IV Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "Bartosz" 2005, jaki w sobotę zorganizowano w Tarnobrzegu. Ustanowił go Piotr Nowara z Chwałowic, mistrz Polski, Europy i świata.

  "Bartosz" był pierwszym w sezonie turniejem ogólnopolskim w podnoszeniu ciężarów z udziałem niepełnosprawnych.
  Z tego też względu dla tej grupy zawodników stał się ważnym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które odbędą się już za trzy tygodnie w Grudziądzu. W turnieju uczestniczyło 49 sztangistów. Szesnaście zawodniczek i 33 zawodników reprezentowało Chwałowice, Gdańsk, Katowice, Knurów, Tarnów, Wrocław oraz Tarnobrzeg. Wśród nich było 23 niepełnosprawnych. Zadebiutowało osiem osób. Tarnobrzeskie kluby i siłownie reprezentowało 18 ciężarowców.

  Wśród rywalizujących z sobą zawodników byli znani i utytułowani, a także bardzo dobrze zapowiadający się młodzi siłacze. Mogliśmy podziwiać między innymi Mirosława Szkodzińskiego z Tarnobrzega, dwukrotnego mistrza Polski, zawodnika tarnobrzeskiej "Integracji". W czasie turnieju padł nieoficjalny rekord świata - 135 kilogramów w kategorii młodzików, ważących poniżej 82,5 kilograma.

  - Wynik jest lepszy od oficjalnego rekordu aż o pięć kilogramów - mówi Sławomir Wiatrowski, kierownik turnieju i zarazem prezes Zarządu "Integracji". - Tegoroczny turniej oceniam jako bardzo udany. Wpływ na taką ocenę ma rekordowa liczba rywalizujących sztangistów oraz zawodniczek. Padł nieoficjalny rekord świata, a wyniki dwóch zawodników z Wrocławia, Mariusza Tomczyka i Piotra Szymeczka są na bardzo wysokim, światowym poziomie. Turniej był również wyjątkowy ze względu na swoją oprawę, którą stworzyły atrakcyjne pokazy wszystkich zaproszonych przez nas gości. Satysfakcja jest tym większa, że w naszym mieście nie ma zbyt wielu tego typu imprez. Występy naszych sztangistów należy również ocenić jako bardzo udane. Przed nami jeszcze ostatni etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw Polski.

  Podczas turnieju można było zobaczyć także atrakcyjne pokazy. Pokaz fitness gimnastycznego zaprezentowała "Fitness Lady" Dorota Galińska. W pokazach kulturystycznych wystąpili: Kamil Majek, mistrz Europy i wicemistrz świata oraz dwaj tarnobrzeżanie - Leszek Sokołowski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Michał Kilian, zdobywca Pucharu Polski, który brał również udział w turnieju jako zawodnik. Na specjalnych pokazach swoje umiejętności zaprezentowali także podopieczni senseja Ryszarda Kipera z tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate i grupa taneczna "2 w 1", a pokaz musztry paradnej zaprezentowała młodzież z Tarnobrzeskiej Orkiestry Górniczej.

  Organizatorami turnieju były "Integracja - Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wisła". Patronat nad turniejem objął prezydent Tarnobrzega. Głównym arbitrem zawodów był już po raz drugi sędzia międzynarodowy Andrzej Skowronek z Katowic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć