Śpiewający triumf

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bożenę Mazur (z lewej) i Izabelę Nowak już niedługo zobaczymy w "Szansie na sukces".

  Bożenę Mazur (z lewej) i Izabelę Nowak już niedługo zobaczymy w "Szansie na sukces". ©M. Radzimowski

  Ogromny sukces odniosły dwie gimnazjalistki z Tarnobrzega, podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki GIM HIT 2005, który odbył się przedwczoraj w Jaśle. Bożena Mazur i Izabela Nowa z tarnobrzeskiego Gimnazjum nr 1 zdobyły nie tylko pierwsze miejsce, lecz również nagrodę specjalną - zaproszenie do udziału w telewizyjnej "Szansie na sukces".

  - Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. Właściwie po raz pierwszy wystąpiłyśmy w duecie, pod stworzoną specjalnie na ten konkurs nazwą "Bożena & Iza" - wyjaśnia Bożena Mazur.

  W Jaśle swoje umiejętności prezentowało w eliminacjach 130 gimnazjalistów z całej Polski, w tym duet z Tarnobrzega.
  Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach - soliści i zespoły. Do finału dostało się tylko 15 wykonawców. Ich umiejętności oceniało jury, któremu przewodniczyła Grażyna Łobaszewska, gwiazda polskiej piosenki lat 80.

  - Zaprezentowałyśmy piosenkę zatytułowaną "Szukam przyjaciela", która pochodzi z repertuaru tarnobrzeskiego konkursu "Wygraj Sukces". Utwór ten wykonałyśmy w całkowicie różnej od oryginału aranżacji, może dlatego jury nas zauważyło - mówi Iza Nowak.

  Tarnobrzeżanki ostatecznie zajęły pierwsze miejsce, za które nagrodą był zestaw komputerowy. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Szebla z Dębicy, a trzecie Katarzyna Sztaba z Rzeszowa. Duet "Bożena & Iza" otrzymał także nagrodę specjalną - zaproszenie do udziału w telewizyjnej "Szansie na sukces".

  - Nie wiemy jeszcze, kiedy zostaniemy zaproszone do studia na nagranie i piosenkę z czyjego repertuaru będziemy śpiewały - dodaje Bożena Mazur. - To jednak nieistotne, bo i tak piosenkę zaprezentujemy w nowej aranżacji. Postaramy się nie zawieść przede wszystkim samych siebie.

  Bożena i Iza od kilku lat należą do Studia Piosenki przy Tarnobrzeskim Domu Kultury, które prowadzi instruktorka Anna Pintal. Zwycięstwo w Jaśle nie jest ich pierwszym sukcesem. Niedawno dziewczyny wyśpiewały między innymi pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu, a także pierwsze miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Teraz - bo są uczennicami III klasy gimnazjum - ich czas zajmuje przygotowanie do egzaminu kompetencji, który czeka je już za tydzień. Wypada trzymać kciuki, żeby zdały go śpiewająco.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć