Spalili Lalunię

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bestialskie zachowanie człowieka względem zwierzęcia zasługuje na potępienie. Co do tego nie miał wątpliwości Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który utrzymał w mocy skazujący wyrok dla dwóch mieszkańców Tarnobrzega. Zwyrodnialcy najpierw kopnęli kota sąsiadki, a potem oblali go rozpuszczalnikiem i spalili.

  Kocica, nazywana przez właścicielkę Lalunia, mieszkała w tym samym bloku, co jej późniejsi oprawcy - w osiedlu Mokrzyszów. Do 5 sierpnia ubiegłego roku.

  Nie wiadomo, co sprawiło, że 20-latek, 29-latek i 15-latek postanowili zgładzić kocicę. Podczas śledztwa tłumaczyli, że kot rzucał się na nich oraz na... psy. Jeden z oskarżonych kopnął stojącą na klatce schodowej kocicę tak mocno, że zwierzę wpadło do piwnicy. Nie wiadomo, czy żyło, czy już nie. Oprawca wraz z kompanami postanowił zatrzeć ślady. Włożyli zwierzę do reklamówki i poszli.

  Młodzi ludzie postanowili dać upust swoim zwyrodnialczym upodobaniom. Na betonie narysowali sześcioramienną gwiazdę Dawida, na której narożach napisali cyfry "6", symbol diabelskich mocy. W środku gwiazdy położyli kota, polali go rozpuszczalnikiem i podpalili...

  Właścicielka zabitego kota złożyła doniesienie do prokuratury. W charakterze oskarżyciela posiłkowego występował też przedstawiciel Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał w lutym tego roku dwóch pełnoletnich oprawców na kary po osiem miesięcy ograniczenia wolności, zlecając im pracę na cele społeczne i grzywny. Od wyroku odwołał się 29-latek, który wypierał się swojego udziału w zdarzeniach. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał wyrok w mocy. Dla 29-latka to już... ósmy wyrok, bo wcześniej był karany za kradzieże i włamania.

  To nie pierwsza tak bulwersująca sprawa, rozpoznawana w tarnobrzeskiej Temidzie. Przed rokiem zapadł wyrok dla 16-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który żywemu kotu dla zabawy wyłupił oczy patyczkiem z lodów. W innej sprawie oskarżonym był mężczyzna, który porąbał siekierą perskiego kota.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć