Rodziny na start!

  /lev/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niepokonany w rozciąganiu sprężyny był Bogusław Derlaga. - Siłę to ja mam. Pracuję przy rozwalaniu bunkrów w Niemczech - mówił.

  Niepokonany w rozciąganiu sprężyny był Bogusław Derlaga. - Siłę to ja mam. Pracuję przy rozwalaniu bunkrów w Niemczech - mówił. ©J. Lewicka

  Łapanie jajek w rękawicach bokserskich to nie lada wyzwanie. Pan Gurdak poradził sobie z tym zadaniem średnio, czego dowodem leżące na posadzce "rozbitki". J. Lewicka

  Łapanie jajek w rękawicach bokserskich to nie lada wyzwanie. Pan Gurdak poradził sobie z tym zadaniem średnio, czego dowodem leżące na posadzce "rozbitki".
  (fot. J. Lewicka)

  Łapanie jajek w rękawicach bokserskich, wyciąganie jabłek zębami z miski z wodą - między innymi z takimi zadaniami zmagały się rodziny w II Turnieju Rodzinnym w Nowej Dębie.
  Nastoletnia publiczność wystartowała w konkursie na najlepsze nakrycie głowy. J. Lewicka

  Nastoletnia publiczność wystartowała w konkursie na najlepsze nakrycie głowy.
  (fot. J. Lewicka)


  W turnieju startowały trzyosobowe rodziny (rodzice i dziecko w wieku szkolnym) z całej nowodębskiej gminy. Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie już po raz trzeci zaprosił mieszkańców z całej gminy do turnieju, który po raz kolejny okazał się wyśmienitą zabawą i dla uczestników, i dla widzów.

  Mamy składały syfony, tatusiowie zębami łowili jabłka w misce w wodą, łapali jajka w rękawicach bokserskich i kleili pudełka z papieru, a dzieci strącały kręgle.
  Oprócz konkursów sprawnościowych, wzorem lat poprzednich uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat gminy oraz szczegółami dotyczącymi członków startującej w zmaganiach części rodziny i rozpoznawali piosenki w konkurencji "Jaka to melodia?".

  Ponieważ sponsorzy nie zawiedli, wszystkie rodziny zostały hojnie obdarowane nagrodami rzeczowymi, a najlepsze upominki - kamera cyfrowa, ufundowana przez burmistrza Józefa Czekalskiego i trzydniowy pobyt w pensjonacie w Bieszczadach - trafiły do laureatów, którymi w tym roku byli państwo Monika i Mariusz Borowcowie (I miejsce), Dorota i Józef Taraszkowie (II miejsce), Anna i Krzysztof Gurdakowie (III miejsce).

  Oprócz konkursów dla rodzin, zorganizowano także konkurencje dla publiczności. Panowie zmagali się w rozciąganiu sprężyny, panie układały pocięte zdjęcie Żebrowskiego w całość, a nastolatki składały nakrycia głowy z gazet.  Wystartowali w turnieju

  Pozostałe rodziny, które wystartowały w turnieju: Urszula i Wojciech Bubrowscy, Anna i Tadeusz Hodorowie, Józefa i Zdzisław Dulowie, Lucyna i Andrzej Cetnarowie, Jacek i Bożena Tomczykowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć