Rozśpiewany Tarnobrzeg

  (WW)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Występy nagrodzonych przeplatały prezentacje piosenek z nowej płyty konkursowej.

  Występy nagrodzonych przeplatały prezentacje piosenek z nowej płyty konkursowej. ©W. Wojtkowiak

  Występy nagrodzonych przeplatały prezentacje piosenek z nowej płyty konkursowej.

  Występy nagrodzonych przeplatały prezentacje piosenek z nowej płyty konkursowej. ©W. Wojtkowiak

  Izabela Borek z Jaszczwi, która zdobyła Grand Prix 10 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" zaśpiewała w finale nastrojowy utwór "Kołysz mnie", chociaż lubi rockowe, mocne uderzenie. W. Wojtkowiak

  Izabela Borek z Jaszczwi, która zdobyła Grand Prix 10 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" zaśpiewała w finale nastrojowy utwór "Kołysz mnie", chociaż lubi rockowe, mocne uderzenie.
  (fot. W. Wojtkowiak)

  - Już tak mam. Nie widać po mnie zaskoczenia. Zaraz pewnie będę płakać - zwierzyła się po galowym koncercie piętnastoletnia Izabela Borek, dzierżąc w rękach trofeum "Grand Prix" 10. Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces", ufundowane przez prezydenta Tarnobrzega.

  Zwyciężczyzni pochodzi z Jaszczwi, małej miejscowości koło Krosna. Po wakacjach pójdzie do trzeciej klasy gimnazjum. Śpiewa od szóstego roku życia, wygrywała, jak na razie tylko miejscowe konkursy. W zeszłorocznej edycji "Wygraj Sukces" dostała się do półfinału, tym większa jej radość z sukcesu. W nagrodę pojedzie z opiekunem na sześć dni do Eurodisneylandu pod Paryżem.

  Izabela Borek ujęła jury ciekawą barwą głosu. Najbardziej podobała się wokalistkom jazzowym Lorze Szarfan, Grażynie Łobaszewskiej, Dorocie Miśkiewicz, które od piątku do niedzieli oceniały występy ponad 120 wokalistów z całego kraju. Komisji artystycznej przewodniczył Krzysztof Heering, muzyk i wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie. Nagrodę specjalną - udział w "Wyjątkowych Warsztatach Wokalnych" w Rabce otrzymała Magdalena Czaplińska z Żuromina. Dopisali fundatorzy nagród. Każde dziecko wyjechało z Tarnobrzega z maskotkami i dyplomami.

  Niedzielne widowisko na hali sportowej, z perfekcyjną scenografią i oprawą muzyczną obejrzało około dwóch tysięcy osób. Owacyjnie powitano na scenie laureatów wszystkich poprzednich edycji konkursu (brakowało tylko sandomierzanki Anny Rybackiej mieszkającej za granicą). Zaśpiewali razem Karolina Łukasiewicz, Bartek Okoński, Zuzanna Madejska, Karol Kosior, Marina Łuczenko, Monika Malec, Sebastian Plewiński i Dominika Rydz.

  Sukces ma wielu ojców, więc jubileuszowy koncert był dla Jarka Piątkowskiego, twórcy "Wygraj Sukces" okazją do podziękowania ludziom, bez zaangażowania których nie udałoby się wydać płyt z nagraniami, a więc przeprowadzić konkursu. Wyróżnieni statuetkami to: Elżbieta Buczyńska - autorka tekstów i pedagog, Anna Pintal - kompozytorka, która kieruje dziecięcymi chórkami, Kamila Piątkowska - od dziesięciu lat nagrywa piosenki na płyty, Robert Wiórkiewicz - kompozytor, aranżer, Marek Sochacki - znakomity tekściarz, Czesław Paluch - kompozytor, aranżer, Marian Zych - kompozytor, realizator nagrań, Leszek Dziarek - wokalista, perkusista, Dariusz Chmielowiec - choreograf, scenograf, reżyser widowiska oraz Wacław Pintal, doceniony za dokumentację fotograficzną.

  Relację z koncertu galowego przeprowadzi Telewizja Polska w regionalnej Trójce, do obejrzenia w wakacje.  Zwycięzcy w I kategorii wiekowej (klasy 0-3)

  Pierwsze miejsce - Sandra Mika z Krakowa

  Drugie miejsce - Katarzyna Miednik z Bielawy

  Trzecie miejsce Emilia Hamerlik z Bielawy, Bogna Jaśkiewicz z Koszalina
  Zwycięzcy w II kategorii wiekowej (klasy 4-6)

  Pierwsze miejsce - Aleksandra Raś z Górek

  Drugie miejsce - Małgorzata Nakonieczna z Kielc

  Trzecie miejsce - Sybilla Sobczyk z Głogowa, Julia Węgrowicz z Otwocka
  Zwycięzcy w III kategorii wiekowej (klasy gimnazjalne)

  Pierwsze miejsce - Bożena Mazur z Tarnobrzega

  Drugie miejsce - Aleksandra Zagozda z Turka

  Trzecie miejsce - Agnieszka Brenzak z Bielawy, Magdalena Ćwiklińska z Władysławowa, Patryk Sitasz z Jenina.
  Zwycięzcy w IV kategorii wiekowej (klasy ponadgimnazjalne)

  Pierwsze miejsce - Ewa Kozok ze Skoczowa

  Drugie miejsce Marta Florek z Limanowej

  Trzecie miejsce - Anna Zasada ze Słubic

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć