Urlop dla zdrowia

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Zdrowie na wakacje" pod takim hasłem dzisiaj w tarnobrzeskim szpitalu będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Z nieodpłatnych badań od miesiąca mogą korzystać również mieszkanki Nowej Dęby i okolic.

  Biała sobota to pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Tarnobrzegu. Oferta bezpłatnych badań jest bardzo bogata. Już wczoraj chętni skorzystali z możliwości laboratoryjnych. Dziś do dyspozycji pacjentów będą lekarze w poradni urologicznej, kardiologicznej i laryngologicznej.

  - Do specjalistów obowiązywały zapisy, stąd wiemy, że przyjmą oni około 145 pacjentów - wylicza Elżbieta Golik, specjalista do spraw marketingu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Tarnobrzegu. - Dodatkowo bez zapisów można wykonać pomiar ciśnienia, wagi oraz skorzystać z porady z zakresu dietetyki. Nasi lekarze udzielą także fachowych porad medycznych związanych z wyjazdami na wakacje.

  Jak mówi Elżbieta Golik, dodatkowe badania w sobotę mają rozładować kolejki do specjalistów.

  - Postanowiliśmy ułatwić pacjentom kontakt z najbardziej obleganymi specjalistami - dodaje. - To pierwsza biała sobota w naszej placówce, lecz nie ostatnia. Trwa sezon urlopowy. To najlepszy czas, aby zadbać o zdrowie.

  Z bezpłatnych badań od miesiąca korzystają także mieszkanki Nowej Dęby i okolic. Szpital Powiatowy w Nowej Dębie zaprasza panie urodzone pomiędzy 1946 i 1975 rokiem na bezpłatne badania z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy.

  - Nie wymagamy skierowań, badania są całkowicie bezpieczne i bezbolesne - zachęca Barbara Moskalewicz, koordynator promocji zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. - Umożliwiają one nie tylko wykrycie wczesnych postaci raka szyjki macicy, ale także stanów, które nie leczone mogą doprowadzić do powstania nowotworu.

  Lilianna Leniart, rzecznik Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, że w zeszłym roku z bezpłatnych badań profilaktycznych, dzięki akcji informacyjnej mediów, komunikatów odczytywanych w kościołach i pomocy samorządów lokalnych, skorzystało ponad 34 tysiące pacjentów. Wszystkie osoby, u których stwierdzono zmiany chorobowe, skierowano do dalszego leczenia.  TAM SIĘ ZGŁOŚ

  Tarnobrzeg: Wojewódzki Szpital Zespolony w Tarnobrzegu, Dział Konsultacyjno - Leczniczy, ul. Szpitalna 1 w godz. 8 - 13, tel. 812-33-50.

  Nowa Dęba: Badania cytologiczne są wykonywane w poradniach dla kobiet: ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a; tel;846-26-21; Majdan Królewski ul. Strażacka 4 (poniedziałki, środy, piątki), tel. 846-10-10, Skopanie Fabryczne (wtorek), tel. 812-22-34. Na badanie należy zgłosić się z numerem PESEL.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć