Młody podejmie każdą pracę

  Młody podejmie każdą pracę

  /kris/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Małgorzata Kwasek, pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu

  Małgorzata Kwasek, pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu ©K. Zbyrad

  Coraz więcej uczniów i studentów poszukuje pracy na czas wakacji. Zarabiają najczęściej kilka złotych na godzinę przy promocjach produktów, zbiorach, roznoszeniu ulotek, w supermarkecie.

  Edyta Bajek z Wydrzy, absolwentka technikum rolniczego szuka zatrudnienia w swoim zawodzie. - Trudno jest jednak znaleźć pracę na wakacje w tym zawodzie, szczególnie młodej dziewczynie. Wielu młodych ludzi chciałoby pojechać za granicę, bo lepiej płacą, ale barierą jest język - mówi mieszkanka Wydrzy.

  Młodzież najczęściej decyduje się więc na prace dorywcze, przy promocjach produktów, zbiorach, roznoszeniu ulotek, w supermarkecie. Nie narzeka na pieniądze.
  Hostessa zarobi w naszym regionie od sześciu do dziewięciu złotych brutto za godzinę. Płaca za pracę przy zbiorach uzależniona jest od cen skupu. Supermarkety dają młodym trzy - sześć złotych brutto za godzinę. Taki zarobek pozwala na letni wypad, bądź na zakup przyborów szkolnych.

  Małgorzata Kwasek, pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu apeluje do pracodawców, ażeby zatrudniali młodzież, ponieważ potrafi pracować i jest kompetentna. - Do naszego biura zgłasza się bardzo dużo uczniów i studentów. Chcą znaleźć pracę na czas wakacji. Zawsze przydadzą się jakieś pieniądze, a dziś młodzież woli popracować, niż siedzieć bezczynnie w domu - tłumaczy pośrednik.

  Biura pracy dla młodzieży organizują również spotkania i kursy, dzięki którym uczeń, bądź student zdobywa wiedzę potrzebną do wykonywania danego zawodu.

  Śmiało można powiedzieć, że młodzi ludzie doceniają wartość pracy. Chcą być, choć przez pewien czas, samodzielni i niezależni finansowo od rodziców. Niestety, chętnych jest więcej niż pracy.  PO PIENIĄDZE I DOŚWIADCZENIE

  Małgorzata Kwasek, pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu: - Czynnikiem, który determinuje młodych ludzi do podjęcia pracy jest przeważnie zła sytuacja materialna rodziny. Ale młodzież szuka zajęcia nie tylko ze względu na pieniądze, lecz ze względu na staż, który będzie się liczył w poszukiwaniu stałego zatrudnienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Mama i Ja. Zobacz zdjęcia i życzenia. Zdobądź nagrody

  Mama i Ja. Zobacz zdjęcia i życzenia. Zdobądź nagrody

  Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

  Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Wideo

  Galerie zdjęć