Bo bilans jest ujemny

  (WW)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Wymieniają całkiem dobre wodomierze na nowe. To tylko niepotrzebny koszt, który zaraz odbije się na czynszu - skarżą się lokatorzy bloków tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Siarkowca". - Robimy to w interesie mieszkańców - odpiera prezes spółdzielni.

  W naszej redakcji interweniował Wiesław Dec z osiedla Przywiśle, gdzie wymienia się wodomierze we wszystkich blokach. - Jak można wyrzucić licznik wyprodukowany w 2002 roku, dobry, zaplombowany, skoro takie urządzenie trzeba legalizować dopiero po pięciu latach - dziwi się tarnobrzeżanin.

  Twierdzi, że spółdzielnia jest rozrzutna, a koszty takiej wymiany na pewno spowodują podwyżkę czynszu. - Kiedy ktoś się nie zgadza na wymianę, to dostaje pismo grożące rozliczaniem wody według ryczałtu - mówi Wiesław Dec.

  W tym roku spółdzielnia zamontowała w blokach już 2700 nowych liczników. Wymiana potrwa do końca lipca i finansowana jest z trzyzłotowej opłaty, którą uiszcza każdy właściciel mieszkania w rachunku za wodę.

  Prezes Augustyn Turek twierdzi, że wymieniane wodomierze produkowane trzy lata temu są jeszcze dobre, ale nie tak nowoczesne, jak zamontowane ostatnio urządzenia antymagnetyczne.

  - Wiem, że popularne magnesy idą, jak woda. Ludzie próbują nimi oszukać wodomierze. Nasi pracownicy dwukrotnie natknęli się na te krążki w mieszkaniach. Za karę wodę rozliczyliśmy ryczałtem. Jeśli sytuacja się powtórzy, zgłosimy na policję kradzież. Nowe wodomierze, jak zapewnia producent, są antymagnetyczne - przekonuje prezes.

  "Siarkowiec", jak prawie każda spółdzielnia ma problem ze zbilansowaniem zużytej wody. - Różnica między odczytem ze zbiorczego licznika, a odczytami wodomierzy w mieszkaniach wynosi od ośmiu do dwudziestu procent dla budynku. To straty, które trzeba pokryć. W interesie lokatorów jest to, żeby nikt nie kombinował kosztem uczciwych - dodaje prezes.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć