Świstały kule

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W pojedynku strzeleckim zwyciężyła drużyna tarnobrzeskiej policji.

  W pojedynku strzeleckim zwyciężyła drużyna tarnobrzeskiej policji. ©M. Radzimowski

  W pojedynku strzeleckim zwyciężyła drużyna tarnobrzeskiej policji.

  W pojedynku strzeleckim zwyciężyła drużyna tarnobrzeskiej policji. ©M. Radzimowski

  Na tablicy wyników cudów nie było, czołowe lokaty wywalczyły służby mundurowe. M. Radzimowski

  Na tablicy wyników cudów nie było, czołowe lokaty wywalczyły służby mundurowe.
  (fot. M. Radzimowski)

  Niespodzianki nie było. Najcelniejszym okiem wykazali się żołnierze, mundurowi innych służb i zawodnicy z klubów strzeleckich. Tak było w czwartek na tarnobrzeskiej strzelnicy, gdzie rozegrano Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w Tarnobrzegu. Emocji nie zabrakło, choć niektórzy startujący już teraz chcą się zapisać do Tarnobrzeskiej Ligi Strzeleckiej.
  Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców turnieju strzeleckiego M. Radzimowski

  Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców turnieju strzeleckiego
  (fot. M. Radzimowski)


  - Ja tylko życzę, żeby wiatr kul nie znosił i żebyśmy po zawodach spotkali się w takim samym gronie - starosta tarnobrzeski Zbigniew Rękas, jak zwykle tryskał humorem.

  Sam nie zdecydował się na udział w zawodach, choć na strzelnicy nie tylko on był "zielony" w sprawach strzelania. W gronie tych, co to pierwszy raz trzymali "gnata" w ręku, byli prokuratorzy, sędziowie, strażacy, no i aż trzy ekipy tarnobrzeskich mediów. O wynikach dziennikarzy lepiej jednak nie wspominajmy...

  - Po tych zawodach już wiem, że będzie ogromne zainteresowanie powstaniem Tarnobrzeskiej Ligi Strzeleckiej. To był także dla nas sprawdzian. Chciałbym bardzo podziękować prezesowi rady łowieckiej, panu Janowi Czubowi, który udostępnił nam strzelnicę łowiecką - mówi Leszek Ogorzałek, szef Klubu Strzeleckiego "Grom" działającego przy tarnobrzeskim LOK.

  14 ekip rywalizowało w trzech konkurencjach: strzelanie z pistoletu wojskowego 9mm, strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm oraz w pojedynku strzeleckim z kbks-ów. W dwóch pierwszych konkurencjach nie mieli sobie równych żołnierze z Jednostki Wojskowej w Sandomierzu, którzy wygrali zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. W trzeciej konkurencji najlepsi okazali się policjanci z Tarnobrzega.

  Na strzelnicy nie było większych niespodzianek. Czołowe miejsca zajęli pracownicy różnych służb mundurowych, na co dzień mających kontakt z bronią palną, a zawodnicy klubów strzeleckich. Jedną z niespodzianek była wysoka, szósta lokata tarnobrzeskiej prokuratury.

  Okazałe puchary i dyplomy wręczał między innymi prezes tarnobrzeskiego LOK Jerzy Salamucha, starosta Zbigniew Rękas i wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Stanisław Karyta. Nagrodę pocieszenia dostała też ostatnia, radiowo-telewizyjna ekipa. Każdy dostał po... arbuzie. A potem było wspólne grillowanie, komentowanie wyników i smakowanie żołnierskiej grochówki.  Klasyfikacja końcowa zawodów: Jednostka Wojskowa Sandomierz, Klub Żołnierzy Rezerwy "Grom", Wspólnota, Komenda Miejska Policji, Poczta Polska, Prokuratura Rejonowa, Straż Miejska, Bank Spółdzielczy, Karabela, Super Nowości/Tygodnik Nadwiślański, Sąd Rejonowy, Państwowa Straż Pożarna, Orkla Press (Echo Dnia/Nowiny), Radio Leliwa/Telewizja Miejska Tarnobrzeg.
  Sponsorzy zawodów: Bank Spółdzielczy, firma Galbut, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, radny Wacław Golik, starosta tarnobrzeski Zbigniew Rękas, firma Miwax, Poczta Polska, firma Magdalenka, firma Trionis, Ryszard Madej, August Bądziul, firma Kamp, firma Karabela, Jednostka Wojskowa Sandomierz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć