Tarnobrzeg w Internecie

  /MF, KOJ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szukający informacji o Tarnobrzegu mogą znaleźć wiele aktualnych wiadomości w serwisie http://www.tarnobrzeg.info. Jest tam ponad 1000 zdjęć, w tym sporo historycznych, plan miasta z wyszukiwarką ulic, bazę adresową oraz inne atrakcje. Wszystkie materiały umieszczone na stronie są dostępne bezpłatnie, wystarczy tylko się zarejestrować. Liczba stałych użytkowników ciągle wzrasta i wynosi obecnie ponad 1200 osób.

  Twórcą strony jest Jordan Gonciarz, młody webmaster, który po kilkuletnim pobycie w Warszawie, wrócił do rodzinnego miasta.
  Na stronie poruszane są tematy w jakikolwiek sposób związaną z Tarnobrzegiem i okolicami. Stanowi ona bogate źródło wiedzy, gdyż oprócz serwisu informacyjnego znajduje się tu także największe tarnobrzeskie forum dyskusyjne.

  Serwis reprezentuje Tarnobrzeg przed internautami na całym świecie, jako że w najpopularniejszej wyszukiwarce "Google" od dłuższego czasu zajmuje pierwszą pozycję pod hasłem Tarnobrzeg.

  - Wszystko zaczęło się trzy lata temu, gdy kupiłem domenę www.tarnobrzeg.info - mówi Jordan. W różnych miastach istniały wtedy strony lokalne, niezależne, a w Tarnobrzegu niczego takiego nie było. Na początek nie miałem żadnego planu, to wszystko było raczej na próbę, jednak okazało się, że pomysł przyjął się bardzo dobrze.

  Pierwszą wersję strony stanowił plan miasta i rymowana historia Tarnobrzega. Tak naprawdę strona zaczęła funkcjonować dopiero wiosną 2004 roku. Jordanowi udało się pozyskać grupę osób, którzy społecznie starają się przyczynić do rozwoju serwisu.

  - Było wiele głosów, że w Tarnobrzegu nic nie można zrobić - kontynuuje Jordan - że nic się tu nie dzieje, a dało by się zrobić, gdyby były pieniądze, oraz że nie da się czegoś zrobić z niczego.

  Przykład tej strony pokazuje jednak, że może być inaczej. Twórcy serwisu udało się stworzyć pewnego rodzaju społeczność. Młodzi ludzie, których połączyła znajomość na internetowym forum, założyli Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne i mają już za sobą organizację I Tarnobrzeskiego Festiwalu Filmów Niezależnych "Bartoszki 2005". Widać więc, że można jednak coś zorganizować, potrzebne są tylko chęci, zapał i wytrwałość w dążeniu do celu.

  Serwis dostępny jest pod adresem http://www.tarnobrzeg.info

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć