Posłowie nie mieli czasu

  Posłowie nie mieli czasu

  (WW)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dopiero co wybrani, a już nie mają czasu. Z posłów nowicjuszy, a takich w okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim jest ośmioro na pierwszym szkoleniu w Sejmie pojawił się tylko Zbigniew Rynasiewicz z Platformy Obywatelskiej, starosta leżajski.

  Nie taki znów debiutant, bo był już posłem trzeciej kadencji. - Zwiedzanie gmachu nie było mi potrzebne, ale warto było posłuchać o sprawach organizacyjnych, o księgowości budżetowej i finansach publicznych, te tematy były zbieżne z moją pracą w samorządzie - mówi Zbigniew Rynasiewicz.

  Nowi posłowie zwiedzali w środę parlament z przewodnikiem. W czwartek, na szkoleniu mówiono im m.in. o źródłach prawa i etyce poselskiej. Seminarium trwało do wczoraj.

  Nie skorzystał z niego ani jeden z siedmiorga posłów Prawa i Sprawiedliwości, a to dlatego, że w środę Podkarpacie odwiedził ich kandydat na prezydenta Lech Kaczyński. Posłowie zaangażowani w kampanię wyborczą witali go w Łańcucie i Rzeszowie. W czwartek byli chyba zmęczeni i uznali, że na piątkowe szkolenie nie opłaca im się jechać.

  Nie odebrali nawet nominacji poselskich. - Odbierzemy we wtorek, albo poniedziałek. Nic się nie dzieje - uważa Zbigniew Chmielowiec, dotychczas burmistrz Kolbuszowej.

  Dariusz Kłeczek, tarnobrzeski poseł wie, gdzie w Sejmie biuro legislacyjne, kaplica, siłownia i restauracja.

  - Byłem przecież senatorem, nie zabłądzę. Skorzystam ze szkolenia w skróconej wersji, które przeprowadzi dla swoich posłów klub PiS.

  Posłowie, którzy mandat sprawują drugi raz z rzędu, żartobliwie zwani recydywistami, na szkolenie nie mieli zaproszenia, ale pojechali odebrać nominacje. Jak posłanka Samoobrony Maria Zbyrowska, posłanka Platformy Krystyna Skowrońska i jej klubowy kolega Jan Tomaka. Zjawił się w Sejmie, żeby się rozliczyć po minionej kadencji. Zajrzał też na szkolenie. - Ale dla mnie to nie nowina.

  Jak podało biuro prasowe Sejmu, zainteresowanie nowych posłów poznaniem sejmowych korytarzy i najważniejszych procedur nie było duże. Na około 290 "pierwszaków", budynek z przewodnikiem zwiedziło nie więcej niż stu, a w seminarium uczestniczyło 150 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć