Strażnicy w Dzikowie

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na prośbę mieszkańców i właścicieli sklepów strażnicy miejscy patrolują teren kilka razy dziennie.

  Na prośbę mieszkańców i właścicieli sklepów strażnicy miejscy patrolują teren kilka razy dziennie. ©K. TAJS

  Mieszkańcy Osiedla Dzików w Tarnobrzegu zwrócili się do lokalnych władz z propozycją utworzenia na ich terenie posterunku Straży Miejskiej. Życie bardzo im utrudniają bowiem amatorzy taniego wina i wandale. Będzie to pierwszy posterunek Straży Miejskiej, jaki powstanie w Tarnobrzegu i okolicy.

  Pomysł stworzenia posterunku zrodził się podczas rady osiedla. Mieszkańcy skarżyli się, że ich spokój zakłócają amatorzy taniego wina.

  - W najdłuższym bloku w osiedlu, mieszczą się między innymi sklepy spożywcze oferujące alkohol. W pobliżu stoją podpici mieszkańcy. Zaczepiają przechodniów, żądają pieniędzy. Wielu z nich pod wpływem alkoholu zachowuje się agresywnie i swoje potrzeby fizjologiczne załatwia gdzie popadnie - mówi Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.
  - W ciągu roku w tamtym rejonie ukaraliśmy 75 osób, z tego za spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu 26. Pozostałe wykroczenia to między innymi niszczenie mienia. Jednak nasze kontrole są mało skuteczne. Pracując w mundurach jesteśmy rozpoznawalni. Na nasz widok wielu spożywających alkohol ucieka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem były stały posterunek.

  Z pomocą mieszkańcom przyszły władze Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które na przyszły lokal zaproponowały nieużywane dotąd pomieszczenie w piwnicy. Pojawił się jednak problem braku kadry wśród strażników i pieniędzy na wyremontowanie lokalu.

  - Ustaliliśmy, że posterunek nie będzie czynny w stałych godzinach - dodaje Marek Bukała. - Mundurowi będę tam przez jakiś czas, pojadą w teren, po czym wrócą. Chodzi o to, aby co którzy utrudniają życie, nie przyzwyczaili się, że po godzinie 16, kiedy posterunek jest zamknięty, mają swobodę działania.

  Aby strażnicy mogli rozpocząć dyżur na posterunku, konieczny jest remont lokalu i zakup niezbędnych mebli. Wiadomo już, że w tym roku władze miasta nie znajdą na to pieniędzy.

  - Wstępny termin, który zaakceptował prezydent miasta mówi, że posterunek zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do tego czasu będziemy częściej patrolować tamten teren - mówi komendant Bukała.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć