Strażnicy w Dzikowie

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na prośbę mieszkańców i właścicieli sklepów strażnicy miejscy patrolują teren kilka razy dziennie.

  Na prośbę mieszkańców i właścicieli sklepów strażnicy miejscy patrolują teren kilka razy dziennie. ©K. TAJS

  Mieszkańcy Osiedla Dzików w Tarnobrzegu zwrócili się do lokalnych władz z propozycją utworzenia na ich terenie posterunku Straży Miejskiej. Życie bardzo im utrudniają bowiem amatorzy taniego wina i wandale. Będzie to pierwszy posterunek Straży Miejskiej, jaki powstanie w Tarnobrzegu i okolicy.

  Pomysł stworzenia posterunku zrodził się podczas rady osiedla. Mieszkańcy skarżyli się, że ich spokój zakłócają amatorzy taniego wina.

  - W najdłuższym bloku w osiedlu, mieszczą się między innymi sklepy spożywcze oferujące alkohol. W pobliżu stoją podpici mieszkańcy. Zaczepiają przechodniów, żądają pieniędzy. Wielu z nich pod wpływem alkoholu zachowuje się agresywnie i swoje potrzeby fizjologiczne załatwia gdzie popadnie - mówi Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.
  - W ciągu roku w tamtym rejonie ukaraliśmy 75 osób, z tego za spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu 26. Pozostałe wykroczenia to między innymi niszczenie mienia. Jednak nasze kontrole są mało skuteczne. Pracując w mundurach jesteśmy rozpoznawalni. Na nasz widok wielu spożywających alkohol ucieka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem były stały posterunek.

  Z pomocą mieszkańcom przyszły władze Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które na przyszły lokal zaproponowały nieużywane dotąd pomieszczenie w piwnicy. Pojawił się jednak problem braku kadry wśród strażników i pieniędzy na wyremontowanie lokalu.

  - Ustaliliśmy, że posterunek nie będzie czynny w stałych godzinach - dodaje Marek Bukała. - Mundurowi będę tam przez jakiś czas, pojadą w teren, po czym wrócą. Chodzi o to, aby co którzy utrudniają życie, nie przyzwyczaili się, że po godzinie 16, kiedy posterunek jest zamknięty, mają swobodę działania.

  Aby strażnicy mogli rozpocząć dyżur na posterunku, konieczny jest remont lokalu i zakup niezbędnych mebli. Wiadomo już, że w tym roku władze miasta nie znajdą na to pieniędzy.

  - Wstępny termin, który zaakceptował prezydent miasta mówi, że posterunek zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do tego czasu będziemy częściej patrolować tamten teren - mówi komendant Bukała.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć